Nowojorski senator wzywa do zakazania sprzedaży e – papierosów o “smakach przyjaznych dzieciom”

Federalna Administracja ds. Leków (FDA) musi “uporać się” ze sprzedażą e-papierosów nieletnim, powiedział Charles Schumer. Nowojorski senator wezwał także administrację do zakazania sprzedaży e – papierosów o “smakach przyjaznych dzieciom”, takich jak bita śmietana czy sok.

Federalna Administracja ds. Leków musi lepiej nadzorować sprzedaż i dystrybucję e-papierosów, stwierdził w niedzielę senator Charles Schumer.

Schumer powiedział, że FDA musi zaostrzyć przepisy już istniejące, w tym nie zezwalając na sprzedaż nieletnim. Mówił również, że FDA musi zakazać tego, co nazwał “smakami przyjaznymi dzieciom” – bitej śmietany lub soku.

W październiku 2017 r. Schumer naciskał FDA, by ograniczyła sprzedaż e-papierosów osobom w wieku poniżej 18 lat, tak, jak to ma miejsce w przypadku tradycyjnych wyrobów tytoniowych. Podczas niedzielnej konferencji prasowej, Schumerowi towarzyszyła grupa nastolatków, którzy pomogli nagrać wideo ostrzegające przed niebezpieczeństwami palenia e-papierosów, takich jak np. marki Juul, która przypominają pamięć USB i mogą być ładowane na komputerze.

“Jest szał wśród dzieci na smakowe e-papierosy, które przypominają bitą śmietanę, cukierki, ciasteczka. To nie tylko zły trend, to przepis na katastrofę, który napędza całkowite uzależnienie” – powiedział Schumer. “Po prostu: nowojorskie dzieci są w pułapce smaku i to staje się epidemią”. – powiedział senator.
Jeden z uczniów, który wystąpił w prezentowanym filmie, mówił, że smakowe e – papierosy przemawiają do niego, kupuje je i jest od nich uzależniony.

“To bardzo uzależniające. Chcę przestać, ale mój umysł właśnie mówi mi, że potrzebuję dymu z moich ust – powiedział 15 – letni Jack Solomon, który zaczął palić w ósmej klasie.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e