Nowojorski Departament Edukacji nie radzi sobie z opieką nad bezdomnymi uczniami

Departament Edukacji w Nowym Jorku nie radzi sobie z opieką nad bezdomnymi uczniami w szkołach publicznych, wynika z audytu opublikowanego przez biuro kontrolera miejskiego.

Zgodnie z przepisami wydziału edukacji, gdy którykolwiek uczeń jest nieobecny na zajęciach, wychowawcy mają obowiązek powiadomić o tym rodziców w ciągu 24 godzin.

Administracja burmistrza Billa de Blasio od lat próbuje powstrzymać kaskadę popadających w bezdomność rodzin. Mówi się o kryzysie bezdomności w mieście. Rośnie liczba osób pozostających bez dachu nad głową.

W trakcie audytu przeprowadzonego przez kontrolera miejskiego Scotta M. Stringera przeanalizowano w jaki sposób dział edukacji zajmuje się najbardziej podstawowym elementem edukacji dziecka: upewniając się, że oni w ogóle przychodzą do szkoły.
“Wykonuję wiele audytów, ale ten rani serce” – powiedział Stringer. “Mogę powiedzieć, że Departament Edukacji narusza przepisy, nie robiąc prawie nic, aby skontaktować się z rodzicami, gdy bezdomni uczniowie są nieobecni. Dni mijają, uczniowie są nieobecni i nie ma słowa od D.O.E. “
Po stałym wzroście przez około pięć ostatnich lat, liczba bezdomnych uczniów w nowojorskich szkołach publicznych wzrosła w roku szkolnym 2015-16 do 100 000 osób. Kolejny skok, to ponad 111,500 uczniów, którzy byli bezdomni w pewnym momencie roku szkolnego 2016-17.

Definicja bezdomności obejmuje dzieci nie tylko dzieci mieszkające w schroniskach, ale także w domach członków rodziny lub przyjaciół, w samochodach, hotelach lub w dowolnym innym miejscu. Audyt Stringera dotyczył osób mieszkających w schroniskach.

Aby przeprowadzić badanie, biuro kontrolera losowo wybrało 73 chronicznie nieobecnych studentów z 33 000 bezdomnych, z których większość mieszkała w schroniskach. Chociaż próba jest niewielka, biuro kontrolera stwierdziło, że pozwoliło im to na drążenie poszczególnych danych dotyczących frekwencji i wysiłków podejmowanych w celu zachowania tych dzieci w szkole.
Kontrola wykazała, że uczniowie ci byli nieobecni średnio 41,6 dnia w trakcie roku szkolnego trwającego 178 dni. I chociaż dział edukacji ma obowiązek skontaktować się z rodzicem pierwszego dnia, gdy uczeń jest nieobecny, nie zrobiono tego w 92 procentach.
Uczniowie, którzy są bezdomni, mają gorsze wyniki niż ich rówieśnicy w wielu dziedzinach szkolnych. Mniej prawdopodobne jest, że będą zdadzą testy na poziomie ich klasy lub ukończą szkołę, częściej też z niej rezygnują.

W odpowiedzi na audyt, rzeczniczka Urzędu Miasta Olivia Lapeyrolerie broniła wysiłków administracji Billa de Blasio. “Nasza administracja stawia czoło temu wyzwaniu, inwestując w program nauczania w szkołach i schroniskach, w tym radykalnie poszerzone usługi autobusowe, więcej pracowników socjalnych i lepszy monitoring – dzięki czemu wiemy, kogo zabrakło w klasie”– powiedziała. Wspomniała też o tworzeniu systemu wymiany danych między działami edukacji i ds. bezdomnych.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e