Nowojorska Ściana Życzeń

Każdego roku mieszkańcy Nowego Jorku i turyści piszą na kolorowych karteczkach swoje noworoczne postanowienia i życzenia, po czym przyczepiają je do Ściany Życzeń. Ludzie z całego świata także biorą udział w zabawie, dołączając swoje pragnienia wypełniając formularz online. Karteczki te w formie konfetti są rozsypywane na głowy tych, którzy będą witać Nowy Rok podczas zabawy Sylwestrowej na Times Square.

Koniec roku to czas podsumowań. Patrząc wstecz analizujemy minione miesiące i zadajemy sobie pytanie: Czy dotrzymaliśmy złożonych obietnic? Czego dokonaliśmy, co się udało, a co wręcz przeciwnie? Wraz z wybiciem północy, kiedy to witamy Nowy Rok, wyznaczamy sobie kolejne postanowienia na nowych 12 miesięcy, bo przecież chcemy być lepsi niż dotychczas, deklarujemy poprawę i zmiany. Czas noworocznych postanowień to element tradycji.

Miasto Nowy Jork zachęca mieszkańców i przebywających w sezonie zimowym turystów do pisania życzeń na kolorowych karteczkach i umieszczania ich do 29 grudnia na tzw. Ścianie Życzeń.
Wishing Wall ustawiono na jednym ze skwerków na Times Square (Broadway pomiędzy 42i 43 ulicą).
Wszyscy, bez względu na to w jakim kraju na świecie mieszkają, mogą także wpisywać swoje życzenia przez internet, na stronie:
http://www.timessquarenyc.org/events/new-years-eve/wishing-wall/index.aspx#.WEBlDIWcGcx
lub umieścić je w mediach społecznościowych hashtag #ConfettiWish.
W ostatni dzień roku wszystkie te życzenia zostają dołączane do ponad tony confetti, które rozsypywane jest na głowy uczestników dorocznej noworocznej zabawy na Times Square.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e