Nowojorska policja przechwyciła transport heroiny o wartości 14 mln dolarów

Nowojorska policja przechwyciła transport heroiny o wartości 14 mln dolarów. Udane akcje nowojorskiej policji była częścią trwającego dochodzenia dotyczącego dystrybucji narkotyków w północno-wschodniej części Stanów Zjednoczonych.

Od wtorku prowadzony był nadzór w rejonie Elmhurst w Queensie. W wyniku działań operacyjnych aresztowano dwóch mężczyzn – mieszkańców Gwatemali. Zarzucono im przewożenie 100 funtów heroiny.
Agenci obserwowali dwa podejrzane samochody zarejestrowane w Północnej Karolinie.
Po zatrzymaniu i kontroli, specjalnie wyszkolony pies znalazł ukryte w osi samochodu i wale napędowym paczki narkotyków. Peter Omar Garcia-Romero i Jose Guadencio Lantan-Vela będą odpowiadać za próbę oszustwa i posiadanie substancji niedozwolonych.

Podobną akcję przeprowadzili policjanci w Brooklynie. Obserwacja dwóch kierowców samochodów, którzy zatrzymali się, aby dokonać wymiany walizek zakończyła się zatrzymaniem. Funkcjonariusze przechwycili 50 funtów marihuany, a po przeszukaniu ich mieszkania okazało się, ze narkotyku jest więcej o dodatkowych 11 funtów. Dwóch mieszkańców Brooklynu, Adham Deeb i Majdi Mansoor zostali wczoraj postawieni w stan oskarżenia pod zarzutem posiadanie substancji kontrolowanej.
Elżbieta Gruszfeld
Foto: NYPD

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e