Nowojorczycy przywitali Nowy Rok

Setki tysięcy osób witały nadejście Nowego 2018 roku na nowojorskim Times Square. Atmosfera była gorąca, mimo że termometry wskazywały najniższą temperaturę w Sylwestra od 100 lat.

Najzimniejszy Sylwester na Times Square miał miejsce w 1917 roku. Wtedy słupek rtęci wskazywał 1 stopień F. Podczas tegorocznej imprezy temperatura spadała około godziny 23 do 9 stopni. Przeszywające zimno potęgował wiatrowym i odczuwalna temperatura była znacznie niższa.

Warunki pogodowe nie wystraszyły nowojorczyków i przebywających w mieście gości, którzy zdecydowali się na Sylwestra pod chmurką.
Zgonie z tradycją, nowojorskiej imprezie przywitania Nowego Roku towarzyszyła ceremonia opadania kryształowej kuli, która ma średnicę ok. 12 stóp (3,7 metra) i waży 11.875 (ponad 5 ton). Obecna kula została zbudowana z 2.668 trójkątnych kawałków kryształów. Mieni się 16 milionami kolorów i emituje miliardy wzorów, a to dzięki 32.256 energooszczędnym diodom Philips Luxeon.
Mechanizm opuszczający noworoczną kulę został uruchomiony na 60 sekund przed północą. Czynności tej dokonał burmistrz Nowego Jorku, Bill de Blasio wraz z gościem specjalnym – aktywistką Taraną Burke, która jako pierwsza użyła hashtagu #MeToo i zainicjowała akcję, dzięki której świat zwrócił uwagę na ogromną skalę problemu molestowania.
Po finałowym odliczaniu pojawił się neon „2018”, a na głowy uczestników zabawy spadło kolorowe konfetti rozsypywane o z dachów budynków na całym Times Square.

Podczas noworocznego show na Times Square wystąpili: czternastokrotna zdobywczyni Billboard Music Awards i dziesięciokrotna laureatka American Music Award Mariah Carey, kubańsko-amerykańska piosenkarka Camila Cabello, amerykański aktor, wokalista, autor tekstów oraz piosenek Nick Jonas i duet country Sugarland. Na scenie pojawił się też Neil Diamond, który wykonał swą piosenkę “Sweet Caroline”. Tuż przed północą ”Imagine” Johna Lennona zaśpiewał Andy Grammer, twórca przeboju “Honey, I’m Good.”
Imprezie towarzyszyły nadzwyczajne środki bezpieczeństwa.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e