Nowojorczycy opuszczający Wielkie Jabłko przeprowadzają się na przedmieścia lub do innych dużych, drogich miast

Zmiana domów jest niemal zwyczajem wśród nowojorczyków. Jeden na trzech mieszkańców miasta, który wziął udział w najnowszej ankiecie przeprowadzonej przez StreetEasy powiedział, że planuje przeprowadzić się w przyszłym roku. Według spisu powszechnego, ponad 900 000 spośród 8,4 miliona mieszkańców miasta każdego roku znajduje nowy dom.

Podczas gdy ponad połowa mieszkańców Nowego Jorku przenosi się gdzieś w obrębie ich gminy, ponad 400 000 wyprowadza się do innego hrabstwa, prawie 300 000 na przedmieścia, by zamieszkać na większym obszarze Nowego Jorku, a prawie 200 000 wyjeżdża, by osiedlić w innym stanie.

Większość ankietowanych mieszkańców Nowego Jorku twierdzi, że ich główną motywacją do przeprowadzki było kupienie domu lub zamieszkanie w miejscu, gdzie jest większa przestrzeń. Jako główny powód przeprowadzki wymienili wysokie koszty życia w Nowym Jorku.

Jednak dane spisu ludności pokazują, że gdy nowojorczycy podejmą już decyzje o zmianie miejsca zamieszkania, osiedlają się często w najbogatszych i najdroższych powiatach – zwykle na przedmieściach Nowego Jorku lub New Jersey. Gdy jednak postanowią wyprowadzić się z Nowego Jorku, często przenoszą się do najdroższych dużych miast w stanach z wysokimi podatkami, w tym do Los Angeles, Chicago i San Francisco.
Nowojorczycy, którzy się przeprowadzają, najczęściej wybierają życie w innym miejscu między innymi ze względu na wyższe dochody.

Najwięcej nowojorczyków – mieszkańców Manhattanu (ponad 15 procent) zmienia miejsce zamieszkania co roku.
1 na 5 osób z Manhattanu przenosi się do największych i najdroższych regionów w kraju, takich jak Los Angeles, Chicago, San Francisco Bay Area i Washington D.C., w porównaniu do 1 na 10 osób ogółem w mieście, które postanowiły upuścić Nowy Jork.

Dla kontrastu, mieszkańcy Bronksu i Staten Island rzadko opuszczają swoje dzielnice, a jeśli już to zrobią, to pozostają na przedmieściach Wschodniego Wybrzeża. Mieszkańcy Queensu opuszczający rejon Tri-State przenosząc się zazwyczaj na Florydę, do Teksasu czy Arizony – stanów z niskimi podatkami. Z kolei mieszkańcy Brooklynu osiedlają się na przedmieściach, ale i wyprowadzają się na Florydę, ale także do Los Angeles. Wielu z nich przenosi się również do Filadelfii, Waszyngtonu, Chicago i San Francisco.
Ogólnie rzecz biorąc, powiat Los Angeles jest najbardziej popularnym miejscem wyprowadzek nowojorczyków, którzy przenoszą się dalej niż na pobliskie przedmieścia Nowego Jorku i New Jersey.
Ciepły klimat, rozległy krajobraz naturalny, spadające ceny paliwa czy rozrywka przemawiają za tym, że Los Angeles jest tak atrakcyjne dla nowojorczyków. Miasto oferuje możliwość pracy na wysokich stanowiskach, w mediach, rozrywce, konsultingu i technice. Miejsca zamieszkania są bardziej przestronne – często jednorodzinne domy z ogródkami.

Wśród nowojorczyków, którzy opuszczają miasto, 14 procent przenosi się do powiatów Nassau, Westchester i Suffolk, co czyni je najpopularniejszymi miejscami przeprowadzek w tym stanie. Są to jedne z najbogatszych i najdroższych powiatów w Stanach Zjednoczonych.

Gdy nowojorczycy przeprowadzają się na pobliskie przedmieścia poza stanem, wybierają również drogie miejsca. Hudson, Bergen i Essex County w New Jersey oraz Fairfield County w Connecticut. To najpopularniejsze cele w tej kategorii, przyciągają 9 procent nowojorczyków, którzy opuszczają miasto.

Ogółem, 43 procent mieszkańców Nowego Jorku opuszcza miasto i przeprowadza się w rejon Tri-State: Nowy Jork, Connecticut i New Jersey. Robi to też ponad połowa mieszkańców Queensu, Bronksu i Staten Island. Podobną decyzję podejmuje tylko 36 procent mieszkańców Brooklynu i 39 procent rezydentów Manhattanu.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e