Nowoczesne autobusy na ulicach Nowego Jorku

W przyszłym miesiącu na ulice Nowego Jorku wyjadą 23 nowoczesne autobusy wyposażone w Wi-Fi oraz porty USB do ładowania urządzeń mobilnych.

Gubernator Andrew M. Cuomo i szef MTA Thomas Prendergast poinformowali na wspólnej konferencji, że na początek 23 nowe autobusy będą jeździć w dzielnicy Queens. Kolejne 52 pojawią się na nowojorskich ulicach do końca roku.

“Ludzie spędzają czas w autobusie, spędzasz czas w wagonie metra, spędzasz czas na stacji metra, chcesz, by był to produktywny czas” – mówił Cuomo. “Jeśli urządzenie elektroniczne nie działa, nie w pełni możesz funkcjonować”.

Jak powiedział prezes MTA Thomas Prendergast, autobusy, które agencja ma obecnie w swojej flocie MTA zostaną zmodernizowane i pod koniec 2018 roku około 2.800 autobusów będzie miało już Wi-Fi, a w 1.900 zostaną zamontowane porty USB.

“Ponieważ coraz więcej millennials (red. ludzie urodzeni w latach 1980-1995). Korzysta z systemu tranzytowego i użytkuje go codziennie…są oczekiwania, a nie pragnienia z ich strony”- stwierdził Prendagast. “Wielu młodych ludzi korzystających dziś z naszego systemu dorastało ze smartphonem w jednej ręce i tabletem w drugiej” – dodał.

Koszt jednego autobusu to 755 tys. dolarów. Ich zakup sfinansowały władze federalne. Gubernator Cuomo żartował na konferencji prasowej, że są tak eleganckie, jak Ferrari.

Prendergast wspomniał również o pilotażowych programach agencji, tj. montowane przy krawężnikach ulicy głosowe alarmy ostrzegające przechodniów, gdy autobus zawraca i kamer, które mają pomóc kierowcom w unikaniu kolizji.
EJ
Foto: flikr – governorandrewcuomo

new-state-of-the-art-mta-buses_25247913089_o

Print

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e