Nowe opłaty za przejazd komunikacją miejską od 3 marca

Od 3 marca obowiązywać będa nowe taryfy za przejazd komunikacją miejską w Nowym Jorku. Za pojedynczy bilet zapłacimy drożej o 25 centów czyli $2,50. Opłata za 7-dniową nielimitowaną MetroCard wzrośnie o 1 dorara, do $30, a 30-dniowa ze $104, do $112. Nowa cena za Express Bus to $6. Bilet jednorazowy, z którego zwykle korzystają turyści czy nieregularni użytkownicy wzrośnie do $2,75 (obecnie $2,50).

Do 5 procent zredukowano zniżki opłat za MetroCard, ale będzie można je otrzymać już przy zakupie karty w cenie 5 dolarów.
Miesięczne MetroCards zakupione przed podwyżką stracą swą ważność po 9 kwietnia, natomiast tygodniowe 17 marca. Nielimitowana MetroCard wymaga aktywacji przed 11 marca, aby nie straciła na swej wartości, czyli podróżni muszą zacząć z niej korzystać przed tą datą.

Niewykorzystaną, nielimitowaną MetroCard zakupioną przed 3 marca będzie można zwrócić w cenie jej nabycia. W przypadku częściowo wykorzystanej nielimitowanej MetroCard zwrot będzie dotyczył kwoty niewykorzystanej.

Aby otrzymać zwrot należy poprosić kierowcę autobusu, czy też pracownilka MTA na stanowisku stacji o specjalną kopertę tzw.postage-paid (uiszczona opłata pocztowa), wypełnić formularz pobrany ze strony mta.info, dołaczyć kartę i wysłać.

Przygotowała: Ewa Jaczynski
Zdjęcie: Ewa Jaczynski

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e