„Do They Know It’s Christmas?” – nowa wersja. Gwiazdy włączają się do walki z Ebolą

Powstała nowa wersja „Do They Know It’s Christmas?”, nagrana przez Band Aid 30. Tak jak i pierwszy singiel sprzed 30 lat, tak i najnowsza piosenka ma pomóc mieszkańcom Afryki. Tym razem artyści zaangażowali się w walkę z wirusem Ebola. Piosenka dziś ma swoją premierę.

„Do They Know It’s Christmas?” , to singiel, który po raz pierwszy został wydany 29 listopada 1984 r. Nagrała go supergrupa charytatywna, nazwana Band Aid, założona w 1984 roku przez Boba Geldofa i Midge’a Ure z grupy Ultravox, by pomóc mieszkańcom Etiopii w walce z głodem. W sesji nagraniowej udział wzięli między innymi Bono, zespół Duran Duran, Sting, Boy George i George Michael. Słowa piosenki Do They Know It’s Christmas? napisał Geldof, zaś Ure skomponował muzykę.

Kolejne wersje utworu nagrano w roku 1989 (Band Aid II) z powodu kolejnej fali głodu w Etiopii i w roku 2004 (Band Aid 20) z inicjatywy Madonny z okazji 20-lecia wydania pierwotnej wersji piosenki.

Piosenka „Do They Know It’s Christmas?”, doczekała się nowej wersji. W projekcie Band Aid 30 wzięły udział współczesne gwiazdy muzyczne: Bono, Chris Martin z Coldplay, Ed Sheeran, Ellie Goulding, Emeli Sandé , Foals, Fuse ODG, Jessie WAre, grupa One Direction, Paloma Faith, Rita Ora, Sam Smith, Sinead O’Connor, Seal, Underworld … Aby dostosować tekst do obecnych okoliczności nieco go zmodyfikowano.

Wszystkie fundusze zebrane ze sprzedaży utwory zostaną przekazane na walkę z wirusem Ebola, który spowodował śmierć blisko 5 tysięcy osób w samej zachodniej Afryce.

„Nie ma znaczenia czy lubicie artystów, którzy zaśpiewają „Do They Know It’s Christmas?” w tym roku. To nie jest ważne czy uda nam się w tym roku nagrać wersję lepszą od poprzednich. Znaczenie ma to, czy kupicie tę piosenkę czy nie. Zbieranie funduszy w tym roku może okazać się dużo trudniejsze, ponieważ wiele osób będzie chciało przesłuchać utwór za darmo w Internecie” – powiedział Bob Geldof o tegorocznej edycji akcji charytatywnej.
Singiel opatrzony grafiką autorstwa Tracey Emina, będzie można kupić trzy tygodnie po premierze piosenki w internecie.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e