Niski odsetek przyjęć uchodźców do USA

Stany Zjednoczone przyjęły znacznie mniej uchodźców w pierwszych trzech miesiącach roku podatkowego 2018. Administracja Donalda Trump wdrożyła bardziej rygorystyczne procedury kontroli i zabroniła wjazdu uchodźcom z krajów generujących największą ich liczbę.

Wall Street Journal poinformował, że w ciągu ostatnich trzech miesięcy październiku, listopadzie i grudniu, Stany Zjednoczone przyjęły 5 000 uchodźców. To znacznie poniżej danych z ostatnich lat, gdy w podobnym przedziale czasowym, administracja Baracka Obamy przyjęła 25671 uchodźców.

Jeśli obecny wskaźnik utrzyma się na podobnym poziomie, liczba osób, którym zostanie udzielony azyl w USA, nie osiągnie pułapu ustanowionego przez prezydenta Trumpa w zeszłym roku na rok 2018 czyli 45 000 uchodźców. Limit jest już najniższy, od kiedy program przesiedlania uchodźców rozpoczął się w 1980 roku.

Spadek liczby przyjętych uchodźców wskazuje na to, że to szersze skutki represji nałożonych przez administrację, w tym kontrowersyjną decyzję o zawieszeniu przyjęcia uchodźców z 11 krajów, takich jak Iran, Irak, Syria, oraz zaostrzenie procesu selekcji kandydatów.

Administracja stwierdziła, że liczby odzwierciedlają próbę znalezienia równowagi między ochroną “legalnych” uchodźców i potrzebą ochrony bezpieczeństwa kraju.

Prawie jedna czwarta przyjęć w ostatnim okresie pochodziła z Bhutanu, maleńkiego kraju w Azji, który ma mniej niż milion osób.

Przegląd opublikowanych danych o dotyczących uchodźców pokazuje również, że w ostatnim okresie nastąpił znaczny spadek liczby uchodźców muzułmańskich przybyłych do USA, a wzrósł odsetek chrześcijan, buddystów i hinduistów.
W ostatnich latach prawie połowę uchodźców stanowili muzułmanie, a w ciągu ostatnich trzech miesięcy 2017 roku było ich tylko 14 procent.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e