Nie żyje wokalistka Cranberries Dolores O’Riordan

Nie żyje Dolores O’Riordan, wokalistka irlandzkiej grupy Cranberries. Zmarła nagle w Londynie w wieku 46 lat.

„Irlandzka i międzynarodowa wokalista Dolores O’Riordan zmarła dzisiaj nagle w Londynie. Miała 46 lat. Główny wokalistka irlandzkiego zespołu The Cranberries była w Londynie na krótkiej sesji nagraniowej. Obecnie nie ma żadnych szczegółów na ten temat.
Członkowie rodziny są zdruzgotani słysząc najświeższe wiadomości i poprosili o uszanowanie ich prywatność w tym bardzo trudnym czasie”
– czytamy na Facebooku The Cranberies.

Rzeczniczka Metropolitan Police powiedziała, że policja została wezwana w poniedziałek o 09:05 czasu miejscowego do hotelu w Park Lane, gdzie “kobieta w wieku 40 lat” została uznana za zmarłą. Przyczyna śmierć artystki nie jest na razie znana.

Zespół The Cranberries został założony w 1989 w Limerick w Irlandii przez braci Noela i Mike’a Hoganów. Gdy opuścił go wokalista Niall Quinn, w 1990 r. do zespołu dołączyła Dolores O’Riordan, wówczas przyjaciółka dziewczyny Nialla. Międzynarodową sławę grupa zdobyła w 1993 roku dzięki debiutanckiemu albumowi „Everybody Else Is Doing It, So Why Can’t We?” . Latem i jesienią zespół wziął udział w tournée po USA, w którym występował najpierw przed The The, a później przed Suede. Często zdarzało się tak, że The Cranberries byli przyjmowani lepiej niż zespół główny. Duża popularność ich koncertów sprawiła, że utwór “Linger” zaczął coraz częściej pojawiać się w MTV. Ostatecznie, singel ten osiągnął ósmą pozycję na amerykańskiej liście przebojów, a sprzedaż albumu wyniosła ponad 2 mln. Utwory “Everybody Else” i “Linger” wkroczyły na Wyspy Brytyjskie na początku roku 1994, a cały album doszedł latem do pierwszego miejsca listy przebojów. Płyta sprzedała się w ponad 40 mln egzemplarzy na całym świecie.
W 1994 r. zespół wydał swój drugi album pt. „No Need to Argue”. Płyta zadebiutowała na szóstym miejscu amerykańskiej listy przebojów i w ciągu roku osiągnęła potrójną platynę. Najbardziej znanym utworem z płyty jest “Zombie”. Drugi singel, “Ode to My Family”, dotarł do miejsca jedenastego list najlepszych singli.

W 2017 The Cranberries ogłosili, że wyruszają w trasę koncertową po Europie, Wielkiej Brytanii i USA. Jednak w maju – krótko po europejskiej trasie – grupa musiała anulować pozostałe koncerty europejskie w wyniku problemów zdrowotnych O’Riordan.

Na oficjalnej stronie Cranberries podano, że powodem były “przyczyny medyczne związane z problemami z kręgosłupem”, które uniemożliwiają występy wokalistki Dolores O’Riordan.
Tuż przed Bożym Narodzeniem O’Riordan opublikowała na Facebooku informację, że “czuje się dobrze” dając nadzieję fanom, że wkrótce wystąpi ponownie.

Na początku stycznia, O’Riordan zamieściła na Twitterze zdjęcie z kotem i napisała, że wybiera się do Irlandii.

Dolores Mary Eileen O’Riordan urodziła się 6 września 1971 r. w Ballybricken w hrabstwie Limerick w Irlandii. Wychowywała się jako najmłodsze z siedmiorga dzieci. 18 lipca 1994 poślubiła Dona Burtona, byłego kierownika tras koncertowych zespołu Duran Duran, wraz z którym miała troje dzieci.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e