Nie żyje Chris Cornell, wokalista Soundgarden i Audioslave

Nie żyje Chris Cornell, wokalista Soundgarden i Audioslave. Miał 52 lata. Policja w Detroit poinformowała, że śmierć Cornella jest badana jako ewentualne samobójstwo.

Jak poinformował w oświadczeniu przedstawiciel Chrisa Cornella Brian Bumbery był on w trakcie trasy koncertowej. Zmarł w środę w Detroit. Wieczorem miał koncert z Soundgarden w tym mieście.

Bumbery nazwał śmierć Cornella „nagłą i niespodziewaną”.
Przyczyna śmierci Cornella nie jest znana. Policja w Detroit poinformowała, że jest ona badana jako ewentualne samobójstwo, ale nie podała szczegółowych informacji na temat dochodzenia.

Jak poinformował rzecznik policji Michael Woody, Cornell został znaleziony martwy w swoim pokoju hotelowym w MGM Grand Detroit po tym, jak jego żona zadzwoniła do przyjaciela rodziny i poprosiła go, aby sprawdził co się dzieje z muzykiem. Przyjaciel wyważył drzwi do pokoju hotelowego i znalazł Cornella na podłodze w łazience.
Cornell był jednym z wiodących głosów ruchu grunge w latach dziewięćdziesiątych, jako członek zespołu Soundgarden – jednego z największych grup na scenie muzycznej w Seattle, dołączając do takich formacji jak Nirvana, Pearl Jam czy Alice in Chains.

W 1984 roku światło dzienne ujrzał “Badmotorfinger – trzeci album studyjny Soundgarden zespołu założonego przez Cornella, gitarzystę Kima Tuyęla i basistę Hiro Yamamoto. W 1991 roku wydano popularne single “Jesus Christ Pose”, “Rusty Cage” i “Outshined”, które były często grane rockowych stacjach radiowych.

W 1994 r. Soundgarden przeszedł do głównego nurtu z albumem “Superunknown”, który zadebiutował na szczycie Billboard 200 i w 1995 roku został nominowany do nagrody Grammy za najlepszą rockową płytę. Znalazły się na niej single, które stały się hitami: ” Spoonman,” ”Fell on Black Days,” ”Black Hole Sun,” ”My Wave” and “The Day I Tried to Live.”

W 1997 roku z powodu napięć w zespole, Soundgarden został rozwiązany, a Cornell kontynuował karierę solową. W 2001 roku dołączył do Audioslave, supergrupy, w której znaleźli się członkowie Rage Against the Machine Tom Morello, Brad Wilk i Tim Commerford. Zespół w ciągu sześciu lat wydał trzy albumy.

Audioslave został rozwiązany w 2007 roku, ale Cornell i Soundgarden ponownie zadebiutowali w 2012 roku i w tym samym roku wydali szóstą płytę zespołu “King Animal”.
Cornell wydał cztery albumy solowe i solowy album live. Wydał także singiel “The Promise”, który przyniósł dochód Międzynarodowemu Komitetowi Ratunkowemu na globalną pomoc humanitarną, i rozwój organizacji pozarządowej.

Poza swoją muzyką, Cornell również zaangażował się w działalność filantropijną i założył Fundację Chrisa i Vicky Cornell w celu wspierania dzieci stojących w obliczu wyzwań, w tym problemów z bezdomnością.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e