„Nie dziś, nie tu, nie jutro” – przepełniony nadzieją singiel toruńskiej grupy Half Light

“Za horyzontem zimnych gwiazd, za widnokręgiem wielkich miast, za cieniem nocy, blaskiem dnia, odnajdę Cię, znajdę Cię” – śpiewa toruński zespół Half Light w piosence “Nie dziś, nie tu, nie jutro”. Utwór ten jest drugim singlem promującym ich najnowszy album “Półmrok”.

Grupa muzyczna Half Light powstała w maju 2009 r. z konfiguracji energetycznej dwóch muzycznych orbit, wokalisty Krzysztofa Janiszewskiego i klawiszowca Piotra Skrzypczyka. Aby w pełni tworzyć muzyczną konstelację do składu dołączył gitarzysta Krzysztof Marciniak. I tak powstał Half Light.

Założeniem zespołu jest przeniesienie słuchacza w intymny, ciepły, choć czasem niespokojny półmrok, w którym zagubiony we współczesności człowiek może się ukryć i odnaleźć siebie. Skrzyżowanie elektronicznych brzmień z naturalnością ludzkiego głosu i subtelnej gitary daje oryginalne, muzyczne przestrzenie elektro-akustyczne.

W maju ukazał się czwarty albumu Half Light pt. “Półmrok”. Znalazło się na nim 13 electro-rockowych kompozycji, które swoim nastrojem, melancholią, ale i dynamiką, stanowią oryginalny obraz współczesnego człowieka. Człowieka będącego w kryzysie związanym z przemijaniem. Bohater utworów rozlicza się ze swoim dotychczasowym życiem. Podsumowuje je dochodząc do wniosku, że wynik nie jest korzystny. Wielość strat i niepowodzeń, bezwolne uwikłanie w tryby maszyny współczesnego świata nie daje zadowolenia. Naturalna tęsknota za dzieciństwem i prawdziwą miłością przynosi jednak ukojenie i daje siłę do dalszego życiowego marszu. Płytę zapowiadał utwór “Salto Mortale”.

Kolejnym singlem promującym wydawnictwo jest piosenka “Nie dziś, nie tu,nie jutro”, do której powstał teledysk.
Piosenka jest przepojona nadzieją, którą każdy z nas nosi w sercu. Nadzieją na odnalezienie prawdziwej miłości, która przychodzi w najmniej oczekiwanym momencie. Nie dziś, nie tu, nie jutro odnajdę Cię, znajdę Cię pośród tysięcy gwiazd!

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e