Nie będzie blokady wydatków budżetowych

Prezydent USA Donald Trump w piątek podpisał ustawę o finansowaniu rządu federalnego na dwa tygodnie, dając kongresowym negocjatorom więcej czasu na opracowanie priorytetów budżetowych do września przyszłego roku i rozwiązanie innych drażliwych kwestii politycznych.

Rzeczniczka Białego Domu, Sarah Sanders poinformowała w poście na Twitterze, że Donald Trump, zgodnie z oczekiwaniami, podpisał ustawę o tymczasowym rozwiązaniu dotyczącym funduszy, która powstrzymuje zamykanie agencji federalnych o północy, kiedy wyczerpią się pieniądze. Przez wiele miesięcy przywódcy republikańscy i demokratyczni w Kongresie pracowali za kulisami, aby wypracować porozumienie w sprawie finansowania rządu na rok finansowy 2018, który rozpoczął się 1 października.

Bez tej umowy Waszyngton działał na podstawie tymczasowych rachunków za wydatki. Znaczna część negocjacji wokół żądań republikanów dotyczy większych wydatków wojskowych. Demokraci twierdzą, że Pentagon potrzebuje więcej pieniędzy, ale także szereg innych programów krajowych boryka się z problemami finansowymi.

Negocjatorzy starają się ustalić jak podzielić 200 miliardów dolarów w ciągu dwóch lat na dodatkowe fundusze. Taki wzrost wydatków powoduje to, że konserwatywni republikanie biją na alarm.

Kongresman Mark Meadows, który przewodniczy House Freedom Caucus ((zamknięte zebranie ścisłego kierownictwa partii), złożonym z około trzech tuzinów najbardziej konserwatywnych członków Kongresu powiedział, że rozsądniejsze byłyby wydatki w wysokości 70 – 80 miliardów dolarów.

Klub nalega na większe fundusze dla Pentagonu, a mniej pieniędzy na inne programy krajowe. Poza wydatkami, negocjatorzy mają nadzieję osiągnąć porozumienie w sprawie ochrony przed deportacją około 700 000 nieudokumentowanych imigrantów, którzy zostali przywiezieni do Stanów Zjednoczonych jako dzieci.

Inne elementy negocjacji obejmują nowe fundusze na wypadek klęsk żywiołowych w Puerto Rico i rejonach w Stanach Zjednoczonych dotkniętych huraganami i pożarami, a także finansowanie programu ubezpieczeń zdrowotnych dla rodzin o niskich dochodach i pieniędzy dla lokalnych ośrodków zdrowia.

Wielu kongresmanów ma nadzieję, że negocjacje w tych kwestiach zostaną zakończone przed 2 grudnia.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e