Neil Diamond przechodzi na emeryturę po tym, jak zdiagnozowano u niego chorobę Parkinsona

Tuż przed swoimi 77 urodzinami, legenda rocka Neil Diamond odwołuje marcowe koncerty w Australii i Nowej Zelandii w ramach trasy z okazji 50–lecia jego pracy artystycznej. Zdiagnozowano u niego chorobę Parkinsona i przechodzi na emeryturę.

Na jego oficjalnej stronie internetowej napisano, że legendarny piosenkarz, autor tekstów i wykonawca Neil Diamond przechodzi na emeryturę i nie będzie już koncertował z powodu niedawnej diagnozy choroby Parkinsona, która utrudnia mu podróżowanie i występy na dużą skalę, ale będzie nadal pisał, nagrywał i pracował nad innymi projektami.

Lekarze doradzili mu, by trzeci etap trasy koncertowej z okazji 50-lecia pracy artystycznej Diamonda, który miał się odbyć w marcu w Australii i Nowej Zelandii, został odwołany.

Artysta wystosował też swoje osobiste przeprosiny do swoich fanów.
“Moje najszczersze przeprosiny dla wszystkich, którzy kupili bilety i planowali przyjść na nadchodzące widowiska. Planuję pozostać aktywny w pisaniu, nagrywaniu i innych projektach przez długi czas. Moje podziękowania należą się mojej lojalnej i oddanej publiczności na całym świecie. Zawsze będę Wam wdzięczny za wsparcie i z otuchę” – oświadczył Neil Diamond.
24 stycznia Neil Diamond kończy 77 lat. 28 stycznia ma otrzymać Grammy Lifetime Achievement Award – amerykańską nagrodę przyznawaną „wykonawcom, którzy w trakcie swojego życia mieli wybitny wkład na polu nagrywania muzyki”. Przyznaje ją National Academy of Recording Arts and Sciences (Narodowa Akademia Rejestracji Sztuki i Nauki) – amerykańska organizacja zrzeszająca artystów, producentów muzycznych, inżynierów dźwięku i inne osoby zawodowo związane z branżą muzyczną.

Neil Diamond urodził się 24 stycznia 1941 roku w nowojorskim Brooklynie. Jego matka była żydówką polskiego pochodzenia. Na urodziny dostał od rodziców gitarę akustyczną i wtedy zaczął interesować się muzyką. Mając 15 lat, skomponował pierwszą piosenkę “Here Them Bells”. Jest jednym z najlepiej sprzedających się na świecie artystów wszechczasów z 38 piosenkami w pierwszej dziesiątce na liście Billboard Adult Contemporary. Sprzedał ponad 130 mln płyt. 40 jego albumów pokryło się złotem, 21 platyną i 11 płyt osiągnęło status multiplatynowych.
Ma na swoim koncie niekończącą się ilość hitów, w tym: “I’m a Believer”, “Red Red Wine” “Sweet Caroline (Good Times Never Seemed So Good)”, “Cracklin’ Rosie” , “Song Sung Blue”, “Longfellow Serenade”, “I’ve Been This Way Before”, “If You Know What I Mean”, “Desiree”, “You Don’t Bring Me Flowers”, “America”, “Yesterday’s Songs”, “Heartlight”.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e