National Parks Service bierze pod uwagę podwyżki wstępu na teren niektórych parków

Amerykańskie parki narodowe (National Parks Service, NPS) rozważają podniesienie cen biletów za wstęp na ich teren. Pozyskane w ten sposób fundusze, zostałyby przeznaczone na pokrycie kosztów ich utrzymania.

Podwyżka opłat za wstęp do parków w okresach szczytowych odwiedzin, pomoże zapłacić za wymaganą ich konserwację, co oszacowano na 11,3 mld dolarów.

Podwyżki dotyczyłaby 17 parków i zostałyby one wprowadzone w ciągu ich pięciu najbardziej pracowitych miesięcy w ciągu roku. Dochód wyniósłby około 70 milionów dolarów rocznie.

Według raportu prasowego NPS, w szczytowych okresach wizyt, wybrane parki kosztowałyby 70 USD za samochód, 50 USD za motocykl lub 30 USD za osobę przemieszczającą się na rowerze lub pieszo.
„Infrastruktura naszych parków narodowych się starzeje, wymaga renowacji i odbudowy”- powiedział p. Ryan Zinke, sekretarz spraw wewnętrznych.

„Zamiary podwyżek opłat w niektórych z naszych najbardziej odwiedzanych parkach pomogą zapewnić ich ochronę i konserwację na zawsze, a goście będą cieszyć się ze światowej klasy doświadczenia, które odzwierciedlają niesamowite miejsca, przez nich odwiedzane”.
NPS liczy na komentarze publiczne w tej sprawie do 23 listopada.

Choć projekt został opracowany w najlepszym interesie parków narodowych, Stowarzyszenie Ochrony Parków Narodowych (National Parks Conservation Association , NPCA) nie widzi koniecznych podwyżek wstępów jako najlepszy sposób radzenia sobie z starzejącą się ich infrastrukturą.

“Administracja po prostu zaproponowała znaczne obniżenie budżetu NPS, mimo że parki zmagają się z miliardami dolarów na potrzeby napraw” – powiedziała w oświadczeniu Theresa Pierno, prezes i dyrektor generalny NPCA. “Jeśli administracja chce wspierać parki narodowe, musi poprzeć słowa czynem i współpracować z Kongresem, aby rozwiązać problem zaległości w ich utrzymaniu”.

Zgodnie z komunikatem prasowym NPS, podwyżki wstępów miałyby zastosowanie w przypadku: parków narodowych Arches, Bryce Canyon, Canyonlands, Denali, Glacier, Grand Canyon, Grand Teton, Olympic, Sequoia & Kings Canyon, Yellowstone, Yosemite i Zion, gdzie szczyt sezonu zaczyna się od 1 maja 2018 r .; parków narodowych: Acadia, Mount Rainier, Rocky Mountain i Shenandoah – począwszy od 1 czerwca 2018; i Joshua Tree National Park tak szybko, jak to możliwe w 2018 r.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e