Najniższa cena paczki papierosów w Nowym Jorku wzrośnie do 13 dolarów

Najniższa cena paczki papierosów w Nowym Jorku wzrośnie o 25 procent, z 10,50 do 13 dolarów. Rada Miasta przyjęła ustawę, która ma na celu ograniczenie palenia.

W ramach siedmiu ustaw zatwierdzonych przez Radę Miasta nałożono10-procentowy podatek od wszystkich wyrobów tytoniowych z wyjątkiem papierosów, wprowadzono limit liczby sprzedawców wyrobów tytoniowych, zakazano sprzedaży papierosów w sklepach, w których funkcjonują apteki – popularnych „pharmacies”, zwiększono koszty licencji na sprzedaż papierosów, wprowadzono prawo licencjonowania dealerów papierosów elektronicznych i rozszerzono istniejące zakazy palenia papierosów.

Minimalna cena paczki papierosów wzrośnie z 10.50 do 13 dolarów. Obecnie, średnio trzeba za nie zapłacić 11.25 dol.

Główny wnioskodawca ustawy dotyczącej papierosów, radny Corey Johnson (D-Manhattan), który jest palaczem powiedział, że nowe zasady “niewątpliwie uratują dziesiątki tysięcy”.

Z kolei radny Steve Levin (D-Brooklyn), który w zeszłym roku rzucił palenie, twierdzi, że popiera inne ustawy, które mają zniechęcić do palenia, ale “ta uderzy ludzi po kieszeni”.
“Wiem, jak trudno jest zrezygnować i jest wiele osób, które chciałyby zrezygnować i nie mogą tego zrobić” – powiedział Levin.
Ustawę przegłosowano 33 do 9. Przeciw zagłosował Levin i ośmiu innych radnych.

Ustawę musi jeszcze podpisać burmistrz Bill de Blasio, który wcześniej ją popierał

W środę, rada przegłosowała również ustawodawstwo ułatwiające lokatorom udowodnienie roszczeń dotyczących ich nękania, ograniczając tym samym odwiedzanie ich przez właścicieli budynków w nietypowych godzinach. Przepisy zezwalają też lokatorom na odzyskanie odszkodowania i innych opłat.
Miejski Departament Zdrowia szacuje, że dzięki nowym ustawom, do 2020 r. o 160 000 zmniejszy się liczba palaczy.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e