Nadzwyczajne środki bezpieczeństwa podczas Thanksgiving Parade

W następstwie śmiercionośnego ataku kierowcy rozpędzonej ciężarówki w ubiegłym miesiącu na dolnym Manhattanie, parada z okazji Święta Dziękczynienia będzie miała “mocniejszą niż kiedykolwiek” ochronę policji, zapowiedział burmistrz Bill De Blasio.

Burmistrz Bill de Blasio w towarzystwie wysokiego rangą przedstawiciela NYPD, poinformował na konferencji prasowej w Queensie, że miasto zastosuje nadzwyczajne środki bezpieczeństwa podczas Thanksgiving Parade. Rozmieści oddziały lotnicze, zespoły z bronią ciężką, jednostki K-9, na dachach obecni będą nadzorujący imprezę z dachu funkcjonariusze. Nowojorska policja użyje ciężarówek wypełnionych piaskiem, by zapobiec ewentualnym atakom przy pomocy pojazdów mechanicznych.

“Będzie wzmożona obecność NYPD, będziemy przygotowani na każdą ewentualność” – powiedział de Blasio. Dodał, że obecnie nie ma “wiarygodnych ani konkretnych” zagrożeń dla miasta.

Dzień przed paradą, czynność napełniania helem balonów zwykle przyciąga tysiące widzów na zachodnią stronę Manhattanu. Jak powiedział szef sztabu NYPD Terence Monahan, w tym roku będzie to miało miejsce dwie godziny wcześniej niż w latach poprzednich, między godziną 13.00 a 20.00. Widzowie przejdą procedurę kontroli, począwszy od godziny 12.00 w punkcie przejścia do West 74th Street i Columbus Avenue. Po raz pierwszy nie będzie można mieć przy sobie dużych plecaków, turystycznych lodówek, tzw. coolers, krzeseł, parasoli. Wózki dziecięce są dozwolone.

“Robimy wszystko, aby zagwarantować bezpieczne miejsce” – powiedział Monahan.
Wzmożona obecność policji wokół wydarzeń w środę i czwartek ma miejsce niemal miesiąc po zabiciu ośmiu osób w Manhattanie, gdy podejrzany o przynależność do Państwa Islamskiego wjechał wynajętym pickupem w pieszych i rowerzystów. Śmierć poniosło 8 osób, 12 zostało rannych.

“Zdajemy sobie sprawę z bólu, który unosi się w powietrzu z powodu ataku w zeszłym miesiącu. . . ale powiedzieliśmy od razu po tej strasznej tragedii. . . Odpowiedzią Nowego Jorku jest to, że ma pozostać silny i odporny” – powiedział de Blasio.

Wiceprezes Macy’s Susan Tercero powiedziała, że firma współpracuje z władzami przez cały rok nad planem bezpieczeństwa, aby zapewnić je uczestnikom. “To parada, która zbliża ludzi” – powiedziała Tercero.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e