Nadzwyczajne środki bezpieczeństwa podczas Sylwestra na Times Square

Tegoroczny Sylwester na Times Square będzie najbezpieczniejszą imprezą na świecie, twierdzą władze Nowego Jorku. Powitanie Nowego Roku na skrzyżowaniu ,świata zabezpieczą tysiące funkcjonariuszy, w tym z nowej, wyspecjalizowanej jednostki antyterrorystycznej.

Komisarz nowojorskiej policji Bill Bratton powiedział we wtorek, że w Wielkim Jabłku nie ma realnego zagrożenia, ale z powodu zwiększonej aktywności Państwa Islamskiego i wcześniejszych gróźb skierowanych w stosunku do Nowego Jorku, zachowane zostaną najwyższe środki bezpieczeństwa.
“Obecnie nie są nam znane żadne groźby, które uznalibyśmy za wiarygodne” – powiedział Bratton na konferencji prasowej w pobliżu Times Square. “Mamy stały strumień zagrożeń, które nieustannie analizujemy”.

Nie jest to możliwe, by ochronić wszystkie łatwe cele, zauważył Bratton, dodając, że nowojorska policja jest przygotowana najlepiej, jak to możliwe. Zachwalał przy tym większe możliwości swojego departamentu w kwestii analizy zagrożeń i szybkiego reagowania na sytuacje.
„Mamy dużo więcej personelu, mamy dużo więcej przeszkolonych funkcjonariuszy do radzenia sobie z tymi problemami” – mówił Bratton.

W miejcu imprezy Sylwestrowej, na Times Square i w okolicy placu obecnych będzie 6000 oficerów. Będą setki agentów ruchu ulicznego, funkcjonariusze konno, policyjne śmigłowce. Zainstalowane zostały dodatkowe kamery, czujniki chemiczne i detektory promieniowania. Funkcjonariuszom będą towarzyszyć psy policyjne specjalnie przeszkolene do szukania ładunków wybuchowych.
Dodatkowi policjanci będą również monitorować inne ważne wydarzenia w całym mieście, w tym pokaz fajerwerków na Coney Island i Midnight Run w Central Parku.

Times Square ochraniać będzie 500 – 600 więcej policjantów niż w latach ubiegłych, w tym wielu wyposażonych w ciężki sprzęt, jak karabiny automatyczne i przeszkolonych do działań antyterrorystycznych.

Tak jak w poprzednich latach, uczestnicy zabawy będą sprawdzani w dwóch różnych punktach kontrolnych, w momencie gdy będą chcieli wejść na teren Times Square, a następnie już na miejscu imprezy.

Burmistrz Bill de Blasio zaapelował do nowojorczyków, by nie bali się przyjść na Times Square i świętowali nadejście Nowego Jorku.
“Nowy Jork jest gotowy” – mowił de Blasio. “Jesteśmy najlepiej przygotowanym miastem w kraju. Wiemy jak to zrobić i zabezpieczyć duże imprezy”.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e