MTA rozpoczyna testowanie elektrycznych autobusów

MTA rozpoczyna modernizację swojej floty autobusowej. Uruchamia trzyletni program pilotażowy testowania elektrycznych autobusów.

Na nowojorskie ulice wyjechało 10 elektrycznych autobusów, które nie tylko mają obniżyć emisję spalin, ale również zwiększą komfort klientów przez oferowanie im nowoczesnych udogodnień, takich jak Wi-Fi i porty USB.

Gubernator Andrew Cuomo ogłosił, że MTA przetestuje 10 autobusów o zerowej emisji i jeśli program pilotażowy przebiegnie pomyślnie, ewentualnie zamówi w przyszłości kolejnych 60.
“Ten nowy program pomoże MTA zagwarantować czystszą i bardziej ekologiczną przyszłość, poprzez wykorzystanie najnowszych innowacyjnych ulepszeń, by wesprzeć nowojorskie systemy tranzytowe w przyszłości” – powiedział gubernator Cuomo w komunikacie prasowym.
Miejski przewoźnik, MTA zlecił produkcję nowych autobusów dwóm sprzedawcom: Pięć autobusów firmy Proterra będzie jeździć na trasie B32 w Brooklynie i Queensie, natomiast 5 innych New Flyer będzie kursować na trasach M42 i M50 w Manhattanie.
W ramach programu pilotażowego obaj dostawcy zostali zobligowani do zainstalowania nowych stacji ładowania w różnych zajezdniach autobusowych.

Dodatkowo, MTA zamówiła 110 nowych przegłubowych autobusów Compress na gaz ziemny, aby zastąpić starsze autobusy, które działają w Bronksie i Brooklynie.

Dane zebrane podczas programu pilotażowego zostaną przekazane przez MTA producentom autobusów elektrycznych, by ustalić, jakie warianty będą najlepsze dla miasta.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e