MTA podejmuje działania w celu zwalczania przemocy seksualnej w metrze

Metropolitan Transportation Authority (MTA) podejmie szereg kroków w celu zwalczania przemocy seksualnej w systemie tranzytowym. Działania te są efektem nacisków rzecznika praw obywatelskich Letitia James i kilku grup biorących w obronę ofiary napaści.

„Jest wielu mężczyzn, kobiet i osób transpłciowych, które doświadczają molestowania. Zaczynając od molestowania werbalnego, po obmacywanie, bycie śledzonym, chwytanie, ocieranie i dotykanie.” – powiedziała Letitia James.

W ciągu ostatnich lat, w niektórych autobusach i na stacjach metra zainstalowano kamery. MTA zapowiada, że w monitoring zostaną wyposażone setki wagonów metra.

„To jest po prostu kolejny logiczny krok naprzód, jeśli chodzi o zainstalowanie kamer w naszych pociągach oraz inne kwestie bezpieczeństwa, aby rozwiązać ten problem” – powiedział rzecznik MTA Kevin Ortiz.
Kamery bezpieczeństwa w wagonach metra, więcej szkoleń dla personelu MTA i surowsze kary dla gwałcicieli i innych osób zakłócających porządek w systemie tranzytowym, to najważniejsze działania, jakie MTA podejmie w celu zwalczania przemocy seksualnej.
Najnowsze badania na temat przestępczości w metrze pokazują, że w latach 2008 – 2013 odnotowano ponad 3.000 przypadków wykorzystywania seksualnego.

Najczęściej problem ten zaobserwowano na liniach nr 4, 5 i 6 nowojorskiego metra, przede wszystkim w godzinach porannego szczytu.

Miejski przewoźnik zapowiedział, że na mapach metra, które będą drukowane w przyszłości zostaną zaznaczone biura NYPD, gdzie każdy pasażer będzie mógł zgłosić, że stał się ofiarą lub był świadkiem niepożądanego zachowania seksualnego w metrze.
EJ
Zdjęcie: Ewa Jaczynski

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e