MTA planuje przywrócić linię W nowojorskiego metra

MTA planuje tej jesieni przywrócić usługę linii W nowojorskiego metra. 6 lat temu została ona zlikwidowana z powodu cięć budżetowych.

Linia W może ponownie zacząć działać jeszcze w tym roku, gdy zostanie otwarty pierwszy odcinek metra Second Avenue.

Subway Q byłby wtedy przekierowywany do obsługi linii Second Avenue na Upper East Side, linia W jeździłaby między centrum Manhattanu od Whitehall Street do Ditmars Boulevard w dzielnicy Astoria w Queensie.

Urzędnicy MTA chcą poznać opinie nowojorczyków dotyczące przywrócenia usługi linii W. Publiczne spotkania w tej sprawie odbędą się wiosną.
Gdy zostanie ponownie uruchomiona linia W, subway Q będzie tymczasowo kończył swoją trasę przy 57th Street-Seventh Avenue, dopóki nie zacznie działać linia Second Avenue.

Q będzie kursować od 96 ulicy w Manhattanie do Coney Island-Stillwell Avenue w Brooklynie, zatrzymując się przy ulicach 86 i 72, Lexington Avenue-63rd Street, 57th Street-Seventh Avenue i na wszystkich ekspresowych stacjach na odcinku Broadway w Manhattanie.
Jednakże w weekendy subway W nie jeździłby, a do Astorii kursowałaby linia Q.
Dodatkowo, między 34th Street-Herald Square a Canal Street subway N jeździłby ekspresowo.
Proponowane zmiany kosztowałyby prawie 14 milionów dolarów rocznie.

MTA intensywnie pracuje, by do końca roku otworzyć linię metra Second Avenue. Pomysł ten był omawiany przez dziesięciolecia.
Prezes MTA Thomas F. Prendergast powiedział w oświadczeniu, że każdego dnia agencja jest coraz bliżej do “spełnienia obietnicy danej nowojorczykom po raz pierwszy w 1929 roku”.

Prendergast powiedział, że otwarcie połączenia Second Avenue, to nowe możliwości dla pasażerów. To kolejna alternatywa, by zmniejszyć tłok na Lexington Avenue, gdzie zatrzymują się linie 4, 5, 6 ” – powiedział .

W kolejnej fazie projektu, agencja planuje rozszerzyć linię metra Second Avenue do 125 Street.

EJ

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e