MTA planuje przebudowę systemu autobusowego w mieście

MTA planuje przebudowę systemu autobusowego w mieście. Piętrowe autobusy, odnowienie tras i nowy sposób płatności za przejazdy, to propozycje zawarte w planie MTA w celu poprawy i modernizacji usług transpotu miejskiego w Nowym Jorku.

Prezydent NYC Transit, Andy Byford, zaprezentował na poniedziałkowym spotkaniu zarządu rozbudowany plan działania w kwestii transportu autobusowego w Nowym Jorku, by poprawić tę usługę, z której korzystają miliony osób. Spotkał się on z ogólnym uznaniem ze strony członków zarządu i zwolenników nowojorskiego tranzytu.


“Wysłuchaliśmy uwag naszych pasażerów i pracujemy niestrudzenie, aby stworzyć światowej klasy system autobusowy, na który zasłużyli nowojorczycy”
– powiedział prezes NYCT, Andy Byford.

Aby poprawić usługę autobusową, miasto musi usprawnić egzekwowanie ruchu na pasach autobusowych – poinformowali członkowie zarządu MTA.
W planie Byforda zwrócono uwagę na zwiększenie liczby kamer na pasach ruchu autobusowego i zwiększenie egzekwowania prawa. Kilku członków zarządu MTA podkreśliło, że NYPD musi wzmocnić egzekwowanie przepisów, jeśli chodzi o pojazdy – w tym ich własne , które są nielegalnie parkowane na pasach autobusowych i przystankach autobusowych.

“Przede wszystkim Nowy Jork musi rozwiązać problem zatoru w sposób skoordynowany” – powiedziała członkini zarządu Veronica Vanterpool. “NYPD musi naprawdę przyspieszyć egzekwowanie prawa. Mówiono o tym wielokrotnie. Nie ma usprawiedliwienia, aby niektóre z najbardziej rażących naruszeń pochodziły z własnej floty pojazdów NYPD. To musi zostać rozwiązane”.
Oprócz funkcjonariuszy policji drogowej, MTA i miasto polegają także na kamerach montowanych na słupach, by rozprawić się z kierowcami blokującymi pasy autobusowe.
Dzięki niedawno zatwierdzonemu budżetowi stanowemu, MTA może teraz instalować kamery na 16 trasach. Byford apeluje także do prawodawców stanowych, by zezwolili na montowanie większej liczby kamer.

“To, czego [MTA] naprawdę potrzebuje, to technologia, która nam pomaga” – powiedział Byford, twierdząc, że policjanci nie mogą być wszędzie, by pilnować pasów autobusowych.

Celem NYC Transit Bus są “odważne inicjatywy”, takie jak modernizacja całej sieci tras autobusowych i wprowadzenie nowych technologii, w tym wprowadzenie do floty piętrowych i elektrycznych autobusów, umożliwienie uiszczania opłat za przejazdy przy wszystkich wejściach i udostępnienie pasażerom więcej danych w czasie rzeczywistym.

Byford powiedział, że pasażerowie będą widzieli już zmiany w tym roku zapewnił, że nie poprzestaną na tym i będą nadal ulepszać system komunikacji miejskiej.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e