MTA planuje podwyżkę cen za rzejazdy i opłaty drogowe w 2019 roku

Przewodniczący MTA, Joe Lhota, powiedział w środę, że władze obecnie trzymają się planów taryfowych i opłat za przejazdy do przyszłego roku, zakazując nowych źródeł przychodów. Jeśli ustawodawcy stanowi zgodziliby się na dwuletnie podwyżki w ramach finansowego planu ratunkowego zatwierdzonego przez legislaturę stanową, byłyby to szóste podwyżki cen od 2009 r.

MTA stoi w obliczu sporych wyzwań finansowych, a Lhota powiedział, że nie widzi jeszcze scenariusza, który według niego pozwoliłby na ich uniknięcie.

“Gdy byłem w Albany w zeszłym tygodniu, zostało mi ponownie potwierdzone, że doszło do porozumienia, że każdego roku będzie wzrastać opłata za przejazdy, a obecnie nie widzę żadnej zmiany” – powiedział Lhota. Dodał, że nadal prowadzi negocjacje z ustawodawcami stanowymi przed zbliżającym się ostatecznym terminem przyjęcia budżetu w kwietniu w Albany.

Nie wiadomo, jak wyglądałaby kolejne podwyżki, ale prawdopodobnie dotyczyłyby one wzrostu cen za przejazdy komunikacją miejską – metrem i autobusami, a także koleją podmiejską.

Nie jest również jasne, jakie są inne opcje pozyskiwania przychodów przez MTA lub czy Albany zgodzi się na plan gubernatora Cuomo Fix NYC w celu zmniejszenia zatłoczenia w biznesowej dzielnicy Manhattanu, co jednocześnie zapewniłoby strumień przychodów dla Metropolitan Transportation Authority.
Kierowcy wjeżdżający w najbardziej zatłoczoną strefę Manhattanu mogliby uiszczać opłaty w wysokości ok. 12 dolarów – to propozycja zespołu powołanego przez gubernatora Andrew Cuomo w ramach inicjatywy Fix NYC. Zalecenia grypy nie zostały jednak uwzględnione w budżecie proponowanym przez gubernatora ani w uchwale budżetowej Senatu.

Odpowiedź Zgromadzenia Stanowego obejmowała prawie 500 milionów USD z tytułu powtarzających się dochodów dla MTA, w tym część zaleceń panelu, tzn. nowych dopłat do wypożyczanych samochodów .

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e