Monika Kuszyńska wystąpi na Eurowizji

Piosenka „In The Name Of Love” w wykonaniu Moniki Kuszyńskiej będzie reprezentowała Polskę na jubileuszowym, 60. Konkursie Piosenki Eurowizji – Wiedeń 2015. Jest to zarazem zapowiedz drugiego solowego albumu artystki, którego premiera planowana jest na jesień tego roku.

Tegorocznej Eurowizji, która odbędzie się w drugiej połowie maja w Wiedniu, przyświeca hasło „Building Bridges”. W związku z 60. edycją tego festiwalu Telewizja Polska podjęła decyzję, iż w konkursie zaprezentowana zostanie piosenka z przesłaniem – ‘In The Name Of Love’, w wykonaniu artystki nietuzinkowej, która w umiejętny sposób łączy popularność z ideą budowania mostu tolerancji – to Monika Kuszyńska.

„In The Name Of Love” to najnowsza propozycja muzyczna byłej wokalistki zespołu Variusz Manx. Piosenka jest efektem pracy twórczego duetu, jakim jest Monika – która napisała słowa – i jej mąż, Kuba Raczyński, będący zarazem twórcą muzyki. Utwór stworzony został specjalnie na tegoroczną edycję Eurowizji i stał się jednocześnie zapowiedzią drugiej solowej płyty artystki. Z myślą o polskich odbiorcach, piosenkę nagrano również w polskiej wersji językowej i nosi ona tytuł „Obudź się i żyj”. Utwór zapowiada drugi solowy album artystki, którego premiera zaplanowana została na jesień tego roku.

“Poprzez swoją działalność artystyczną staram się promować ideę łączenia dwóch światów, które do niedawna zdawały się być niemożliwe do połączenia. Świata osób sprawnych i niepełnosprawnych – mówi Monika Kuszyńska. – Most porozumienia między nimi z każdym rokiem się umacnia i wierzę, że pewnego dnia granice zostaną zatarte. Tegoroczne hasło Eurowizji „Building Bridges” idealnie wpisuje się w tę ideę. Było również inspiracją do napisania tekstu piosenki „In The Name Of Love”. Bo w imię miłości możemy przełamywać wszelkie bariery” – podkreśla niepełnosprawna artystka.

Kuszynska-foto

Monika Kuszyńska jest wokalistkaą i autorką tekstów. Debiutowała na polskiej scenie muzycznej w 2001 roku, jako solistka zespołu Varius Manx. Wspólnie nagrali cztery albumy. Świetnie rozwijającą się karierę artystyczną wokalistki przerwał w maju 2006 roku tragiczny wypadek samochodowy, w wyniku, którego pozostaje częściowo sparaliżowana i do dziś porusza się na wózku. Nie poddała się jednak zwątpieniu i bezsilnej bierności. Po kilku latach skupionych jedynie na intensywnej rehabilitacji, wróciła do aktywnego życia, ale przede wszystkim powróciła do swojej pasji, jaką jest śpiewanie. W 2012 roku ukazała się jej pierwsza solowa płyta o wymownym tytule „Ocalona”. Od tego czasu artysta pozostaje aktywna, starając się łączyć sztukę z działalnością społeczną. W lutym 2013 roku Monika została odznaczona przez prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Bronisława Komorowskiego, Złotym Krzyżem Zasługi za działalność artystyczną i charytatywną na rzecz promowania sportu osób niepełnosprawnych.

Opracował: Wojciech Maślanka (na podstawie materiałów promocyjnych)
Zdjęcia: Materiały promocyjne Warner Music Poland

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e