Mniej osób na nowojorskich plażach w tym sezonie letnim

Zgodnie z szacunkami departamentu parków miejskich, w tegorocznym sezonie letnim z wypoczynku na nowojorskich plażach skorzystało 14,7 mln osób, w porównaniu z 15,9 mln w roku ubiegłym.

Nowojorczycy chętnie korzystają z dobroci natury i w sezonie letnim spędzają wolne chwile nad oceanem. W tym roku było nieco chłodniej niż zwykle. Pogoda mogła mieć więc wpływ który na frekwencję na plażach.

Amatorzy słonecznych i wodnych kąpieli najczęściej wybierali do odpoczynku w tym sezonie plaże Coney Island i Orchard, które mimo ogólnego spadku plażowiczów, mogą pochwalić się większą frekwencją niż w 2016 r. Coney Island odwiedziło 6,6 mln osób. Dla porównania, w ubiegłym roku odnotowano ich 6,4 mln.

Plaże Rockaway, które w ostatnich latach stały się rajem dla surferów, uplasowały się na drugim miejscu co do liczby plażowiczów, z 5,1 mln osób, mniej niż w 2016 r. (6,7 mln) i w w 2015 r. (7,7 mln). Z kolei w 2010 roku tylko około 1,6 miliona osób odwiedziło plaże w Rockaway.

Około 1,9 miliona osób w tym roku udało się do Orchard Beach, którą nazywa się “The Riviera of New York” odkąd otwarto ją w latach trzydziestych. W zeszłym roku plaża w dzielnicy Bronks gościła około 1,7 mln osób.

Miłośnicy piaszczystych plaż i promieni słonecznych korzystali również z plaż w Midland na Staten Island, South Beach, Wolfe’s Pond and Cedar Grove. Plaża Midland przyciągnęła 346 000 gości, najwięcej w ciągu ostatnich trzech lat. Około 334,610 osób pojawiło się w tym roku na South Beach (217 820 w zeszłym roku).

W Nowym Jorku publiczne plaże rozciągają się na przestrzeni 14 mil.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e