Młodzi Górale przez muzyczną pasję oraz miłość do patrona pokazują jak pięknie przygotować się do ŚDM

Kilka dni temu miała miejsce oficjalna premiera wideoklipu pt. „Siła jest w jedności” zrealizowanego przez Galicja Projekt. Teledysk jest pewną formą podziękowania młodych górali dla Patrona Ojca Świętego Jana Pawła II oraz ich przygotowaniem do Światowych Dni Młodzieży.

Wideoklip pt. „Siła jest w jedności” został zrealizowany przez Galicja Projekt. Teledysk ma charakter lokalny, nagrany na terenie Raby Wyżnej i okolic, jednak o potencjalnym wymiarze ogólnopolskim a w aspekcie duchowym wykraczającym poza schematy i granice.

Inspiracją do stworzenia wideoklipu była pieśń śpiewana Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II podczas mszy św. w Zakopanem w 1997r. Klip „Siła jest w jedności” jest lokalną formą podziękowania dla patrona górali za to jak wpłynął na ich życie, zawsze im towarzyszył a obecnie nadal jest w ich sercach. Jest również formą przygotowania i wkładem młodych mieszkańców Podhala w Światowe Dni Młodzieży, Kraków 2016.

Profesjonalizm realizacji zapewnił Damian Pałasz – skrzypek zespołu Ino Ros oraz Zwyk, który jest pomysłodawcą przedsięwzięcia oraz zajmował się koordynacją produkcji. Do projektu zaprosił zawodowych muzyków i wokalistów, m.in.:
– Sławek Berny – perkusista, członek zespołu Grzegorza Turnaua oraz Orkiestry Adama Sztaby, – Kuba „Bobas” Wilk – basista zespołu Trebunie Tutki, – Halina Skupień – solistka góralska, – Adam Dziadkowiec – solista góralski.
O stronę formalną oraz zabezpieczenie finansowe przedsięwzięcia zadbał Łukasz Szklarz – Prezes Fundacji GALICJA.

Kluczowe znaczenie w przedsięwzięciu stanowiły dzieci i młodzież z Raby Wyżnej i okolic skupionych wokół sekcji nauki gry na skrzypcach i basach góralskich prowadzonej przez Damiana Pałasza, Zespołu Góralskiego „Rabiańsko Śleboda” kierowanego przez Ewelinę Majchrowicz oraz Zespołu Góralskiego „Krzesani” prowadzonego przez Beatę Rzeszótko. Aktywnie zaangażowanych osób w projekcie było ponad 100.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e