Miniony weekend pod znakiem strzelanin w Nowym Jorku

W miniony weekend w Nowym Jorku odnotowano 10 odrębnych strzelanin. Ogólnie, od 27 lipca do 2 sierpnia miało miejsce 18 tego typu zdarzeń, w których ucierpiały 33 osoby.

Komisarz Bratton stwierdził, że tego typu zdarzenia, to nie jest tylko problem w Nowym Jorku.

“Przestępczość wzrasta z całych Stanach Zjednoczonych” – powiedział Bratton.

Najnowsze statystyki NYPD pokazują, że do 27 lipca odnotowano 10% wzrost morderstw w mieście, w porównaniu z tym samym okresem czasu w roku ubiegłym.

Bratton mówi, że są dwa główne powody takiego stanu rzeczy. Po pierwsze, przestępcy czują się bezkarni. Inny powód, to fakt, że policja jest pod nieustającym ostrzałem krytyki.

Nie przebierając w słowach, Bratton wykazywał poczucie pilnych działań mówiąc: “musimy dobrze to zrozumieć, nie możemy powtórzyć ponownie tego, co wydarzyło się w 1970 r.”

Długoletni działacz społeczny Tony Herbert za wzrost przemocy w mieście obwinia Ratusz.

“Jestem zdenerwowany … rodzina miała imprezę wieczorem i 9 osób zostało postrzelonych. Jesteśmy zmęczeni mówiąc miastu – zróbcie coś. Chcemy by burmistrz coś zrobił” – powiedział Herbert.
“Gdzie jest nasz burmistrz? Dlaczego nie ma go tutaj, by potępić to, co dzieje się w naszej społeczności? ” – pytał Tony Herbert.

Dwie osoby zginęły, a 11 innych zostało rannych w trzech strzelaninach w niedzielną noc, w tym dziewięcioro, którzy ucierpieli, w wyniku zdarzenia, do jakiego doszło podczas imprezy na jednym z podwórek w Brooklynie.

Do strzelaniny doszło około 2:15 w nocy na imprezie we wschodniej części Nowego Jorku, poinformowała policja. Postrzelonych zostało sześć kobiet i trzech mężczyzn. Obrażenia jakie odnieśli, w większości postrzały w nogi nie zagrażały ich życiu. Cztery inne osoby mają rany cięte i siniaki.

Incydent został zarejestrowany przez kamerę bezpieczeństwa, a policja poszukuje kilku sprawców strzelaniny.

Kolejne zdarzenie miało miejsce na boisku w Bronksie około 1:30 w niedzielę w nocy.

Funkcjonariusze odpowiedzieli na wezwanie na numer alarmowy 911, że znaleziono trzy osoby z ranami postrzałowymi. 20-letni mężczyzna został postrzelony w klatkę piersiową. Jego zgon orzeczono na miejscu. Został zidentyfikowany jako Christian Garcia z Bronksu.

Z kolei 25-letni mężczyzna został postrzelony w nogę, a 17-letnia dziewczyna w pośladki. Oboje są hospitalizowani, ich stan jest stabilny.

Władze poinformowały także, że 46-letni mężczyzna zginął podczas innej strzelaniny w Brooklynie, która wydarzyła się w tym samym czasie, naprzeciwko Whitman Houses w sekcji Fort Greene. Mężczyzna został postrzelony kilka razy, jego danych personalnych nie podano do publicznej wiadomości.

W sobotę rano, 25-letni Donnell Smith został śmiertelnie postrzelony wewnątrz korytarza w Glenwood Houses w East Flatbush.

Jego matka, Rosalyn Jackson powiedziała: “Dosyć. Jestem zmęczona, ale ja nie zamierzam pozwolić na to, by śmierć mojego syna poszła na marne”.

Głos zabrał także prezydent Brooklynu, Eric Adams.

“Nie chcemy, by niewinne dziecko lub dorosły umierał” – powiedział na poniedziałkowej konferencji prasowej Adams.

Adams zaapelował do miasta, by przeznaczono więcej pieniędzy i zasobów w celu ukrócenia przemocy w mieście.

Podczas konferencji Adamsa przed Borough Hall w Brooklynie umieszczono trumnę, by podkreślić jak niszczący wpływ ma przemoc z bronią w ręku. Adams ma nadzieję, że szokujący obraz wywrze wpływ na społeczeństwo.

„Dobrzy ludzie w tym mieście nie muszą kłócić się, krzyczeć i wrzeszczeć na siebie, Jesteśmy po tej samej stronie” – powiedział Adams.

W poniedziałek sekretarz prasowy Billa De Blasio, Karen Hinton wydała oświadczenie mówiąc: “Burmistrz de Blasio i Komisarz Policji Bratton oddelegowali na okres letni w ramach programu Summer All Out oficerów do obszarów z najwyższym wskaźnikiem przestępczości. Burmistrz bardzo poważnie traktuje każdy incydent i zarządził, by NYPD umocnił swoją pozycję w tych obszarach. Ogólnie przestępczość spada, ale burmistrz de Blasio nadal będzie sumienny o zapobieganiu przestępczości i ścigania przestępców”.

Hinton powiedziała, że pomimo gwałtownego wzrostu liczby postrzelonych osób w weekend, w ciągu pierwszych siedmiu miesięcy 2015 r, w porównaniu z 2014, ilość przestępstw wzrosła o mniej niż jeden procent.

Zgodnie z Hinton, w tym roku odnotowano 669 strzelanin (794 poszkodowanych). W ubiegłym roku były 674 strzelaniny (787 poszkodowanych).

Dziś także, senator Charles Schumer i jego kuzynka, komediantka Amy Schumer zorganizowali konferencję prasową, podczas której wzywali do przyjęcia nowych przepisów dotyczących kontroli broni.
EJ

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e