Miliony dolarów na środki bezpieczeństwa w amerykańskich szkołach publicznych

Amerykańska Izba Reprezentantów przyjęła ustawę zakładającą wzrost wydatków na środki bezpieczeństwa w amerykańskich szkołach publicznych.

Izba Reprezentantów wyraziła zgodę na wydanie większej sumy pieniędzy na wykrywacze metali, zamki i inne środki bezpieczeństwa w szkołach, nie podjęła jednak żadnych kroków w celu zaostrzenia przepisów dotyczących kontroli broni, mimo protestów i wezwań uczniów w całym kraju po strzelaninie w liceum na Florydzie, gdzie śmierć poniosło 17 osób.

Ustawodawcy przegłosowali ustawę stosunkiem głosów 407-10. Do 2028 r. przeznaczono rocznie od 50 do 75 milionów dolarów na środki bezpieczeństwa w szkołach i szkolenia.

Nie jest jeszcze jasne, kiedy Senat zajmie się projektem ustawy, który nie może wejść w życie bez aprobaty izby wyższej amerykańskiego Kongresu.
Prezydent Donald Trump przyjął z aprobatą przegłosowanie ustawy przez Izbę Reprezentantów, poinformował Biały Dom. Daleko jej jednak do szerszego dokumentu o kontroli broni, o której wspominał krótko po strzelaninie w Marjory Stoneman Douglas High School w Parkland na Florydzie.
Ustawa nie zezwala na wykorzystanie żadnego z funduszy na uzbrojenie nauczycieli lub innego personelu szkolnego. Biały Dom powiedział, że rachunek może zostanie poprawiony przez zniesienie tego ograniczenia.

Od czasu strzelaniny na Florydzie, kierowany przez Republikanów Kongres i administracja Donalda Trumpa rozważają środki mające na celu ograniczenie przemocy z użyciem broni, starając się, by nie ominąć potężnej grupy lobbystycznej National Rifle Association lub by nie zagrozić prawu do posiadania broni, co gwarantuje 2. poprawka do Konstytucji Stanów Zjednoczonych.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e