Miliarder Isaac Larian chce uchronić Toys “R” Us przed likwidacją

Miliarder Isaac Larian, prezes firmy zabawkarskiej MGA Entertainment Inc. – producenta lalek Little Tikes i Bratz chce uchronić część upadającego giganta branży zabawkarskiej Toys “R” Us przed likwidacją. Zaoferował prawie 900 milionów dolarów dla sklepów w USA i Kanadzie.

Kalifornijski potentat branży zabawkarskiej złożył w piątek ofertę w wysokości 675 milionów dolarów, by kupić 274 sklepy Toys R Us w Stanach Zjednoczonych – i kolejne 215 milionów dolarów na zakup 82 oddziałów w Kanadzie.

Oferta pojawiła się nieco ponad trzy tygodnie po tym, jak Larian zainicjował kampanię w serwisie GoFundMe na 1 miliard dolarów, aby ocalić setki z 735 sklepów bankrutów w Stanach Zjednoczonych i Puerto Rico.
Z oświadczenia Lariana wysłanego dla Bloomberga wynika, że środki będą pochodzić od samego Lariana, dodatkowych inwestorów i bankowych źródeł finansowania, w tym UBS Group AG i Bank of America Corp.
Isaac Larian jest dyrektorem naczelnym firmy MGA Entertainment Inc., która sprzedaje zabawki, w tym Little Tikes i Bratz , L.O.L. Surprise! I Baby Born.

Toys”R” Us ma czas do 16 kwietnia na powiadomienie Lariana i innych oferentów, czy ich oferty są wystarczająco dobre, aby wziąć udział w aukcji. Zgodnie z zasadami przetargowymi zatwierdzonymi przez sędziego upadłościowego, oferenci muszą spełniać określone minimalne kwalifikacje.
Gdyby Larian wygrał licytację, jego oferta musiałaby zostać zatwierdzona przez sędziego upadłościowego i mogłaby stawić czoła sprzeciwowi ze strony pożyczkodawców, gdyby wartość spadła poniżej konkurencyjnych ofert firm, które zdecydowały się na likwidację sprzedawcy.

Toys”R” Us jest ważnym kanałem sprzedaży dla MGA, a także innych twórców zabawek.
Larian oszacował, że około 130 000 miejsc pracy w USA jest zagrożonych, nie tylko jeśli chodzi Toys”R” Us, ale także u dostawców, pracowników centrów dystrybucji, firm transportowych i innych przedsiębiorstw powiązanych z firmą. Dla przykładu, zakłady Little Tikes firmy MGA w Hudson w stanie Ohio zatrudniają 1200 pracowników i sprzedają 40% swoich produktów za pośrednictwem Toys”R” Us.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e