Miasto wymieni więcej nawierzchni ulic niż planowano

Nowojorskiemu Departamentowi Transportu udało się wymienić więcej nawierzchni ulic niż pierwotnie zakładano w budżecie, co oznacza, że na jezdniach w całym mieście, które wymagają naprawy zostanie wymieniony asfalt jeszcze przed terminem.

Dzięki sprzyjającej pogodzie i niższej cenie oleju, kluczowego składnik w asfalcie, załogi drogowców będą mogli wyłożyć dodatkowych 65 mil ulic we wszystkich pięciu gminach miasta.

Odnowa nawierzchni będzie więc możliwa na Hill Road, Bronx Park East and East 233rd Street w Bronksie, Północny i Południowy Conduit Boulevard w Brooklynie; Utopia Parkway I Ditmars Boulevard w Queens, Third Avenue w Manhattanie oraz ulice Richmond i Forest Hill na Staten Island.

“Kierowcy w całym mieście będą widzieć efekty od Gun Hill Road w górnej części miasta po ulice wokół Staten Island Mall” – powiedział burmistrz Bill De Blasio.

Miasto pierwotnie planowało wymianę nawierzchni 1200 mil do dnia 30 czerwca. W ciągu 10 lat, na polepszenie kondycji nowojorskich ulic, miasto wyda 1,6 mld dolarów.
“Nasze zaangażowanie w to co robimy jest największe od 25 lat i jest to coś, co każdy nowojorczyk, który chodzi, jeździ autem lub rowerem zobaczy i poczuje”- mówił de Blasio.

W grudniu 2015 roku, zakończono wymianę nawierzchni wzdłuż liczącej 9,5-mili autostrady FDR, od Montgomery do ulicy 125. Drogę tę naprawiono kompleksowo, po raz pierwszy od 50 lat. W marcu miasto ogłosiło, że załatało milionową dziurę.
Lista ulic, które będą naprawiane:
Staten Island
Richmond Road:
Clove Road do W Fingerboard Road
Narrows Road North do Clove Road
Van Duzer Street do Narrows Road North

Forest Hills Road
Gunda Street do Richmond Hill Road
Richmond Hill Road do Platnum Avenue

Manhattan:

3rd Avenue:
99th Street do East 124th Street

Queens:
Queens Boulevard:
Union Turnpike do Hoover Avenue

Hillside Avenue:
184th Street do 188th Street
Clearview Expressway do Braddock Avenue

Utopia Parkway:
pomiędzy Horace Harding Expressway & Jewel Avenue

Lefferts Boulevard:
Kew Gardens Road do Metropolitan Avenue

Kew Gardens Road:
Lefferts Boulevard do Van Wyck Expressway

E/B S/R Horance Harding Exressway:
Kissena Boulevard do 164th Street

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e