Miasto planuje poszerzyć ścieżkę dla pieszych i rowerów na Moście Brooklińskim

Nowojorski Departament Transportu poinformował, że rozpoczął badania, które mają dać odpowiedź, czy notorycznie zatłoczona ścieżka dla pieszych i rowerów na Moście Brooklińskim może zostać poszerzona.

Każdego dnia, 10.000 pieszych i 3500 rowerzystów przekracza jeden z najstarszych mostów wiszących na świecie. Liczby te w skazują na gwałtowny wzrost w porównaniu z ostatnimi latami.
Ilość przechodniów w dni weekendowe wzrosła o 275% w porównywaniu z przedziałem czasowym od maja 2015 do maja 2008 r. Zgodnie z danymi DOT, w tym samym czasie o 93% więcej rowerzystów korzystało z mostu w godzinach wieczornego szczytu.

Miasto wynajęło już za 370.000 dolarów firmę konsultingową AECOM, by w ciągu siedmiu miesięcy przeprowadziła badania inżynieryjne, aby określić jaką wagę most może znieść i czy istniejąca drewniana promenada może zostać poszerzona nad istniejącą jezdnią.

Szerokość ścieżek rowerowych i dla pieszych jest bardzo zróżnicowana w różnych punktach mostu i waha się od 17 stóp w najszerszym do 10 w najwęższym miejscu. Biorąc pod uwagę ruch jaki panuje na moście, jest on za wąski.

“Tak więc, jeśli możemy znaleźć sposób, aby zbudować dodatkowo ścieżkę na tych dźwigarach [ponad pojazdami] … możemy mieć znacznie poszerzoną przestrzeń dla pieszych i rowerzystów” – powiedziała komisarz Department of Trnasportation Polly Trottenberg.

Na moście dochodzi do nieustannych kłótni między rowerzystami i pieszymi, którzy ich nierzadko ignorują i chodzą ścieżką wyznaczoną dla pokonujących go rowerami.
Punkty z widokiem na Manhattan i Brooklyn są usytuowane w pasie dla rowerów.
Mimo tego, na moście jest stosunkowo bezpiecznie. Według danych nowojorskiej policji, w 2015 roku na moście doszło do trzech wypadków z udziałem pieszych.

Koszt projektu nie jest jeszcze jasny. Trottenberg stwierdziła jednak, że z powodu, iż most ma już swoje lata, poszerzenie ścieżki będzie kosztowne.
Komisarz DOT dodała, że jeśli rozszerzenie promenady nie będzie możliwe, dział nie wyklucza wyznaczenie miejsca dla rowerzystów na jezdni.
EJ

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e