Miasto Nowy Jork uruchamia program wsparcia dla przedsiębiorczych kobiet

Miasto Nowy Jork uruchamia program wsparcia dla przedsiębiorczych kobiet. Chce pomóc im w rozpoczęciu działalności biznesowej.

Finansowanie społecznościowe, tzw. crowdfunding stało się paliwem dla wielu startupów, a teraz przedsiębiorcze kobiety z Nowego Jorku mają własny program crowdfundingowy, który pomoże im w budowaniu biznesu.

Słowo crowdfunding pochodzi od słów “crowd” – tłum oraz “funding” – finansowanie. Istnienie crowdfundingu ściśle wiąże się z powszechnym dostępem do internetu. Polega na tym, że pomysłodawca danego projektu prosi o wsparcie finansowe internautów, a w zamian oferuje określone korzyści – np. gotowy produkt lub zniżkę na jego zakup, gdy wejdzie już do sprzedaży. W internecie funkcjonują serwisy, które udostępniają każdemu możliwość wystosowania apelu do społeczności i zbierania pieniędzy na wybrany cel.

Burmistrz Bill de Blasio ogłosił w środę, że miasto nawiązało współpracę z Kiva.org, by uruchomić “WE Fund: Crowd”, opisując tę inicjatywę jako “pierwszy w swoim rodzaju program crowdfundingowy prowadzony przez miasto, mający pomóc kobietom-przedsiębiorcom w uzyskaniu przystępnego kapitału i rozpoczęcie działalności firmy w Nowym Jorku”.

Za pośrednictwem Kiva, która jest platformą finansowania społecznościowego typu non-profit, kobiety mogą ubiegać się o kredyty crowdfundingowe o wartości do 10 000 USD. Miasto przewiduje wnieść 10 procent wkładu w ich przedsięwzięcia, do 1000 USD.

“Wyrównywanie szans kobiet-przedsiębiorców pomoże zwiększyć i zdywersyfikować naszą gospodarkę oraz wzmocnić nasze rodziny i sąsiedztwo”
– powiedział de Blasio w oświadczeniu. “Dzięki Kiva pomożemy w uruchomieniu małych firm, które inaczej nigdy by nie powstały”.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e