Mężczyzna śmiertelnie postrzelony przez policję. Wczesniej dźgnął dwie kobiety nożem

Funkcjonariusze nowojorskiej policji śmiertelnie postrzelili mężczyznę. Wcześniej dźgnął on nożem dwie kobiety ochraniające budynek.

Jak powiedział na konferencji prasowej szef sztabu policji NYPD Terence Monahan, oficerowie odpowiedzieli na wezwanie o napadzie w budynku przy Hughes Avenue, w pobliżu East 178th Street, w Tremont. W holu natknęli się na mężczyznę niosącego nóż.

Oficerowie ponad 20 razy nakazali mu rzucić broń, ale zamiast tego zbliżył się do nich. “W tym momencie obaj oficerowie załadowali broń, kilkukrotnie trafiając podejrzanego” – powiedział Monahan.

Podejrzany został zabrany do szpitala St. Barnabas, gdzie został uznany za zmarłego.

Policja s przeanalizowała materiał z kamery nadzoru z budynku i ustaliła, że wcześniej, zanim na miejsce zdarzenia przybyli funkcjonariusze, mężczyzna dźgnął nożem dwie kobiety pełniące rolę ochroniarzy.

Jedna z kobiet została ugodzona w lewą rękę, a druga w klatkę piersiową i ramię. Obie zostały przewiezione do szpitala św. Barnaby w stabilnym stanie.
Monahan opisał broń jako 4-calowy nóż do steków.

Zdarzenie miało miejsce w Hughes House, budynku z jednoosobowymi pokojami, zarządzanymi przez Urban Pathways, zapewniającej zakwaterowanie bezdomnym cierpiącym na choroby psychiczne.
Funkcjonariusze uczestniczący w akcji mieli na sobie kamery. Materiał filmowy zostanie poddany analizie w ramach prowadzonego śledztwa.

Żaden z oficerów nie został ranny.

Policja nie upubliczniła danych o osobie, która została zastrzelona.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e