Mężczyzna, który wjechał w tłum na Times Square, postawiony w stan oskarżenia

Mężczyzna z Bronksu, który w czwartek wjechał swoją hondą w tłum na Times Square, zabijając jedną osobę i raniąc dwadzieścia dwie, został postawiony w stan oskarżenia, poinformowała nowojorska policja.

Richard Rojas, to 26 – letni weteran marynarki wojennej, wjechał w czwartek tuż przed południem swoją rozpędzoną bordowa Hondą Acord w tłum pieszych na nowojorskim Times Square. Śmierć poniosła 1 osoba, a 22 zostały ranne.

Richarda Rojasa postawiono w stan oskarżenia. Odpowie on za morderstwo drugiego stopnia, a także o usiłowanie popełnienia morderstwa drugiego stopnia w dwudziestu przypadkach, a w pięciu – kwalifikowanego morderstwa motoryzacyjnego, które pociąga za sobą śmierć osoby innej niż kierowca w wyniku zarówno nieumiejętnej, jak i morderczej eksploatacji pojazdu silnikowego.

Mężczyzna pojawił się w piątek w sądzie, gdzie usłyszał akt oskarżenia.
Według źródła policyjnego, podejrzany powiedział detektywom o osobach, w które wjechał na Times Square, że “chciał je zabić”, ale jego motyw, jakim się kierował, pozostaje niejasny.

Rojasowi przeprowadzono testy na obecność alkoholu i narkotyków i innych substancji w jego organizmie.

O godzinie 11:55, Rojas wykonał manewr zawracania i wjechał na chodnik przy 42. ulicy i Siódmej Alei, powiedział podczas konferencji prasowej komisarz NYPD, James O’Neill.
Jechał z dużą prędkością wzdłuż Siódmej Alei przez trzy przecznice do 45. Ulicy, uderzając w pieszych, po czym wpadł w metalowy słup na północnym rogu ulicy.

18-letnia ofiara została zidentyfikowana przez policję jako Alyssa Elsman z Portage w stanie Michigan. Została uderzona między 42 a 43 ulicą i poniosła śmierć na miejscu, powiedział O’Neill. Jej 13-letnia siostra także została poszkodowana, ale jest w dobrym stanie.

Jak poinformował komisarz FDNY Daniel Nigro, ranne osoby przewieziono do Bellevue Medical Center i St. Luke’s–Roosevelt Hospital. Z 22 rannych, cztery są w stanie krytycznym.

Burmistrz Nowego Jorku Bill de Blasio powiedział podczas konferencji prasowej, że „nie ma dowodów na to, że był to akt terroryzmu “. W celu zbadania incydentu, z NYPD współpracuje z FBI.
Rojas, który w latach 2011 – 2014 służył w marynarce , ma historię kryminalną, w tym dwa poprzednie aresztowania za przewinienia drogowe. Według danych NYPD jechał on 90 mil na godzinę w strefie z ograniczeniem prędkości do 50 mil na godzinę.

W 2015 r. utracił prawo jazdy na 90 dni za jazdę w stanie nietrzeźwym.
W ubiegłym tygodniu, został aresztowany z powodu kierowania gróźb w stosunku do notariusza. Miał on grozić mu nożem kuchennym i oskarżać go o kradzież swojej tożsamości. Sprawa jest w toku.

Teren wokół wypadku miejsca zdarzenia został zamknięty przez wiele godzin z powodu prowadzonego przez NYPD śledztwa.
Mimo że departament nowojorskiej policji stwierdził, że był to odosobniony incydent, burmistrz De Blasio zarządził, by zachować środki ostrożności i w kluczowych lokalizacje w mieście rozmieścić funkcjonariuszy.
O zaistniałym incydencie został poinformowany prezydent Donald Trump.

Przyjaciel Rojasa – Harrison Ramos, powiedział, że wrócił on ze służby w marynarce z problemem alkoholowym i publikował “szalone rzeczy” w serwisach społecznościowych.
„Nie róbcie mu tego, że był terrorystą, czy kimś. On służył w swoim kraju i kiedy wrócił, nikt mu nie pomógł” -” – powiedział Ramos. Dodał, że przeżył trudne chwile.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e