Metropolitan Museum of Art wprowadza obowiązkową opłatę za wstęp

Metropolitan Museum of Art to jedna z najpopularniejszych atrakcji Nowego Jorku. Przez dziesięciolecia wstęp do muzeum był bezpłatny. Od 1 marca MET wprowadza stałe opłaty wstępu.

Dotychczas działalność Metropolitan Museum of Art (Met) opierała się głównie na datkach od sponsorów i darowiznach zwiedzający, którzy płacili za wstęp według swojego uznania. Wprawdzie sugerowana cena to 25 dolarów, ale można było zapłacić za wejście symbolicznie, zaledwie dolara.

Po raz pierwszy od pół wieku odwiedzający najstarsze i największe muzeum w Stanach Zjednoczonych będą musieli uiścić obowiązkową opłatę za wstęp w wysokości 25 USD, jeśli nie są mieszkańcami stanu Nowy Jork. Tradycja „płać tyle ile sobie życzysz” będzie kontynuowana w przypadku mieszkańców stanu, ale będą oni musieli pokazać ID z adresem, potwierdzając, że są jego mieszkańcami.
Bezpłatny wstęp będą miały dzieci poniżej 12. roku życia oraz osoby uczące się w Nowym Jorku, New Jersey i Connecticut.

Uczniowie mieszkający poza obszarem tych trzech stanów będą musieli uiścić opłatę w wysokości 12 USD, a seniorzy 17 USD.
Zmiana odzwierciedla wysiłki Met zmierzające do ustalenia niezawodnego, stałego strumienia przychodów dla tej instytucji po okresie zawirowań finansowych i zawirowań wokół jej kierownictwa. Muzeum odnotowało gwałtowny spadek liczby osób skłonnych zapłacić obecną “sugerowaną” cenę wstępu.

Opłata za wstęp w wysokości 25 USD dla dorosłych jest już obowiązkowy w Muzeum Sztuki Nowoczesnej (MoMA), Muzeum Sztuki Amerykańskiej Whitney i Muzeum Guggenheima.
Met jest jedną z najbardziej prestiżowych instytucji na świecie, na równi z Luwrem, Museum of Modern Art i Guggenheim Museum. Mieści się wschodnim skraju nowojorskiego Central Parku, przy 1000 Fifth Avenue. Zostało założone w 1870 roku, a w 1880 roku przeniesione do nowej lokalizacji. Budynek muzeum znajduje się w rejestrze National Historic Landmark i National Register of Historic Places.
Zbiory podzielone są na działy tematyczne. Obejmują m.in. dzieje sztuki światowej: malarstwa, sztuki użytkowej, militariów, instrumentów muzycznych, ubiorów, fotografii.
Bogate zbiory malarstwa obejmują dzieła najsłynniejszych światowych twórców. XVI – wieczną sztukę holenderską reprezentują prace Halsa, Rembrandta i Vermeera.
Malarstwo włoskie sławią obrazy Giotta, Botticellego, Rafaela, Bronzina, Veronese.
Muzeum ma także dużą kolekcję XIX – wiecznego malarstwa francuskiego, m.in.: dzieła Corota, Courbeta, Cézanne’a, Maneta, Moneta, Renoira, Gauguina, van Gogha, Seurata.
W 2016 r. Met zwiedziło 7,06 mln osób. Było to drugie najczęściej odwiedzane muzeum sztuki i piąte jakiekolwiek inne najczęściej zwiedzane muzeum na świecie.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e