Zabezpieczenia infrastruktury MTA przed ewentualnymi katastrofalnymi burzami i powodziami

Mija 5 rocznica uderzenia we Wschodnie Wybrzeże huraganu Sandy. W Nowym Jorku dokonał on zniszczeń we wszystkich pięciu gminach miasta. Była to najgorsza klęska żywiołowa w historii Wielkiego Jabłka. Miejski przewoźnik- Metropolitan Transportation Authority zainstalował w tym roku zabezpieczenia, by ochronić infrastrukturę przed ewentualnymi katastrofalnymi burzami i powodziami w przyszłości.

Stałe lub tymczasowe zabezpieczenia przed ewentualnym zalaniem miejsc uznanych za podatne na tego typu szkody, zostały zainstalowane przez MTA.

“Sieć MTA jest lepiej zabezpieczona przed zalaniem przez burze, niż kiedykolwiek była wcześniej w swojej historii” – powiedział Joseph Lhota, prezes MTA. “W miejscach narażonych na zalania zastosowano stałe lub tymczasowe rozwiązania, a ja jestem dumny z pracy, jaką wykonaliśmy – w niektórych wypadkach wymyślono nowe urządzenia, by utrzymać Nowy Jork i jego system tranzytowy bezpieczny”.

Lotha powiedział, że przez ostatnie 5 lat, agencja MTA realizowała plan naprawy i umocnienia sieci MTA, wzmocnienia i uszczelnienia infrastruktury oraz usytuowania urządzeń wyżej, by zapobiec ich uszkodzeniom. W systemach podziemnych zainstalowano szczelne drzwi, a środki ochrony przeciwpowodziowej widoczne są w miejscach konserwacyjnych i magazynach.

W tym roku MTA ponownie otworzyła 1 South Ferry Station, która została zniszczona przez huragan Sandy. Zamontowano tam wodoszczelne drzwi.

Tunele pod rzeką East, którymi przejeżdżają linie A, C, R i 7 zostały naprawione i uodpornione na zalanie falą burzową, podobnie jak tunel metra G między Brooklynem i Queensem pod Newtown Creek. Naprawa i wzmocnienie tuneli, przez które jeżdżą linie E, M oraz 4 i 5 w kierunku wschodnim, zostanie zakończone jeszcze w tym roku.

MTA zakończyła usprawnienie funkcjonowania terminalu St. George George’s Staten Island Railway.

Przy wjazdach do tunelu Queens Midtown i Hugh Carey zainstalowano cztery olbrzymie hermetyczne drzwi – śluzy, o długość 29 stóp, wysokości 14 stóp, grubości 2 stóp i ważących 44,600 funtów. Pozostałe cztery pary drzwi zostaną zamontowane do końca pod koniec roku. Tunele przechodzą również całkowitą rekonstrukcję systemów elektrycznych, oświetleniowych, komunikacyjnych i pomp. W tunelach pojawią się nowe płytki ścienne, panele sufitowe, pomosty, krawężniki i rynny. Prace są w końcowym stadium, a ich zakończenie zaplanowano na przyszły rok.

Agencja MTA w Nowym Jorku Transit zakończył instalację stałych urządzeń przeciwpowodziowych, takich jak szczelne drzwi, zasłony przeciwpowodziowe przy 48 wejściach metra. Chodzi o ruchome drzwi, które mogą uszczelnić wejścia do metra, np na stacjach South Ferry czy Whitehall Street.

W około 3500 narażonych na zalanie wejściach do systemu metra w Nowym Jorku zastosowano stałą lub tymczasową ochronę. Plan obejmuje 24 szczelne drzwi, takie jak są stosowane na okrętach podwodnych, które ważą ok. 3000 funtów każdy; 2300 bram wodoszczelnych rozmieszczonych pod kratkami chodnikowymi do otworów wentylacyjnych; 1700 przenośnych osłon wentylacyjnych i 68 elastycznych klatek schodowych, które mogą wytrzymać nacisk do 14 stóp wody.

Zamontowano specjalne ściany wzdłuż torów linii A do dzielnicy Rockways, które rozciągają się na przestrzeni 30 stóp pod ziemią i 10 stóp nad ziemią, aby chronić przed ewentualną falą sztormową.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e