Metro nowojorskie zamknięte w nocy?

Regional Plan Association wysuwa kontrowersyjną propozycję w ramach swojego czwartego planu rozwoju dla regionu metropolitalnego Nowego Jorku. Dotyczy ona funkcjonowanie metra w Wielkim Jabłku.

System tranzytowy w Nowym Jorku działa 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu. W mieście, które posiada przydomek nigdy nie zasypiającego poziom takie usługi wydają się być uzasadnione. Z drugiej strony jednak, zgodnie z badaniami, z ponad 5,6 miliona codziennych pasażerów metra, podobno tylko około 85.000 osób zwykle podróżuje nocą.

Grupa ekspertów ds.transportu z Regional Plan Association, którzy publikują mniej więcej raz na pokolenie szeroką wizję dla metropolii nowojorskiej ma prawdziwie radykalny pomysł zamykania metra w godzinach od 12:30 w nocy do 5:00 rano.

Stowarzyszenie sugeruje, że MTA może wykorzystać te godziny na gruntowne posprzątanie stacji, naprawę szyn kolejowych i innych robót, czy usuniecie śmieci z torów, zamiast wydawać fortunę na pociągi do tego przeznaczone. Argumentują, że tak działa metro w Meksyku, Londynie, Moskwie i praktycznie w każdym innym systemie transportowym na świecie.

Aby zrekompensować ewentualnym nocnym pasażerom niedogodności, organizacja proponuje, by MTA w tym czasie zapewniła im transport autobusowy.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e