Matt Lauer został zwolniony z NBC News za “niewłaściwe zachowanie seksualne”

Popularny amerykański dziennikarz telewizyjny, długoletni gospodarz „The Today Show” Matt Lauer został zwolniony z NBC News za “niewłaściwe zachowanie seksualne” w miejscu pracy.

Oświadczenie prezesa NBC News Andy’ego Lacka dotyczące zwolnienia Lauera odczytała w środowym wydaniu współprowadząca z nim program „Today” Savannah Guthrie. Stwierdzono w nim, że firma otrzymała szczegółową skargę od współpracownika “o niewłaściwe zachowania seksualne w miejscu pracy” Lauera w poniedziałkowy wieczór.

Oświadczenie Lacka mówi, iż po gruntownej analizie skargi stwierdzono “wyraźne naruszenie” standardów firmy, a w rezultacie współpraca z Lauerem została zakończona.
“Choć jest to pierwsza skarga dotycząca jego zachowania w ciągu ponad 20 lat, które spędził w News NBC, również przedstawiono nam powody, by sądzić, że nie był to odosobniony przypadek” – czytamy w oświadczeniu.

“Naszym najważniejszym priorytetem jest stworzenie środowiska pracy, w którym wszyscy czują się bezpieczni i chronieni, oraz zapewnienie, że wszelkie działania, które są sprzeczne z naszymi podstawowymi wartościami, spotkają się z konsekwencjami, bez względu na to, kto jest ich sprawcą”.

Savannah Guthrie powiedziała w środę, że są “zdruzgotani” z powodu zwolnienia Lauera i wciąż analizują to, co się stało. Stwierdziła, że ma złamene serce. Dodała, że jest on jej kochanym, drogim przyjacielem i partnerem w pracy i jest kochany przez wielu ludzi. Mówiła jednocześnie, że jest zrozpaczona z powodu odważnego współpracownika wystąpującego, by opowiedzieć swoją historię i innych kobiet, które mają własne historie do powiedzenia. Stwierdziła, że wszyscy powinni czuć się bezpieczni i szanowani.

Do zwolnienia Lauera odniósł się prezydent Donald Trump w środę rano na Twitterze.
“Wow, Matt Lauer został zwolniony z NBC za” niewłaściwe zachowania seksualne w miejscu pracy”- napisał prezydent. “Ale kiedy najlepsi menedżerowie w NBC i Comcast zostaną zwolnieni za publikowanie tak wielu fałszywych wiadomości. Sprawdźcie przeszłość Andy’ego Lacka! “

W zeszłym tygodniu telewizja CBS News zwolniła Charliego Rose’a za zarzuty o niewłaściwe zachowanie seksualne. PBS ogłosiło także, że zakończyło z nim współpracę.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e