Mandaty dla pasażerów niezapinających pasów bezpieczeństwa w taksówkach?

Pasażerowie, którzy nie zapinają pasów bezpieczeństwa w taksówkach, to w Nowym Jorku powszechny widok. Administracja Billa de Blasio chce to zmienić, wprowadzając mandaty dla podróżnych, którzy ich nie używają.

We wniosku zawartym w raporcie w ramach inicjatywy burmistrza pod nazwą „Vision Zero”, taksówki byłyby objęte tym samym prawem, które w każdym innym pojeździe wymaga zapinania pasów od pasażerów siedzących na przednim siedzeniu oraz dzieci przebywających w aucie.

„Każda osoba jadąca na przednim siedzeniu pojazdu powinna używać pasów bezpieczeństwa – to nic odkrywczego i proste do zrozumienia, a nasze prawo powinno to odzwierciedlać” – powiedział Wiley Norvell, rzecznik prasowy burmistrza.

Wniosek dotyczący zmiany przepisów wymaga jednak zgody prawodawców z Albany.
W Nowym Jorku obowiązuje obecnie prawo wyłączające taksówki z obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa przez pasażerów.
Podróżnych, którzy zapomnieli ich użyć, obowiązywałaby kara grzywny wahająca się od 25 do 100 dolarów.

„Pasy bezpieczeństwa ratują życie, a ponad połowa pasażerów taksówek decyduje się ich nie zapinać. To jest podejście zdroworozsądkowe, by rozpopularyzować ich wykorzystanie” – powiedziała Meera Joshi, komisarz Taxi and Limousine Commission (TLC).
Dodała, że popiera tę propozycję, bo należy zmienić „archaiczny” przepis, który zwalnia pasażerów taksówek z obowiązku zapinania w nich pasów.
EJ

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e