Magic Johnson inwestuje w lotnisko LaGuardia w Nowym Jorku

Magic Johnson Enterprises inwestuje w ogromny projekt odbudowy przestarzałego portu lotniczego LaGuardia, poinformowała administracja gubernatora Andrew M. Cuomo.

“LaGuardia będzie pięknymi frontowymi drzwiami do Nowego Jorku” – powiedział Cuomo podczas uroczystej ceremonii rozpoczęcia prac w nowym terminalu Delta, które oszacowano na 3,4 mld dolarów. “To nie tylko lotnisko, to symbol” – mówił gubernator.

Powiedział, że współpraca z byłą gwiazdą NBA jest znaczącym krokiem w kierunku zobowiązania stanu do wspierania projektów Minority and Women’s Business Development (MWBE).

Magic Johnson Enterprises i Loop Capital, które wspólnie tworzą JLC Infrastructure, podpisała umowę o inwestycji w LaGuardia Gateway Partners – konsorcjum firm odpowiedzialnych za odbudowę lotniska w Queensie. JLC Infrastructure zobowiązuje się do przeznaczenia na ten cel 10 milionów dolarów kapitału własnego.

W ramach większego planu budowy nowego portu lotniczego, Port Authority of New York and New Jersey przyznaje Delcie 600 milionów dolarów na odbudowę budynków terminalu i bram wejściowych na lotnisku. Delta inwestuje 3,4 mld dolarów w budowę nowego terminalu po wschodniej stronie lotniska.

Prezes Delta, Edward Bastian, powiedział, że projekt LaGuardii – w tym czterech hal i 37 bramek – jest największą inwestycją na lotnisku w historii firmy.
Cuomo zwrócił uwagę infrastrukturę kraju, która znalazła się w niekorzystnym położeniu.

“Żyjemy z tego, co odziedziczyliśmy, ale nie po rodzicach, a naszych dziadkach” – powiedział Cuomo. “Ale podczas gdy my staliśmy nieruchomo, nasza konkurencja na całym świecie działała, budowała i rozwijała się. A lotniska to doskonały przykład”.
Wskazał przy tym na lotniskach w Korei Południowej, Monachium, Dubaju i Hong Kongu.

Cuomo zauważył, że nawet Donald Trump, jako kandydat na prezydenta mówił o tym, jak wielkie znaczenie ma infrastruktura i zobowiązał się przekazać $ 1 bilion dolarów na jej modernizację w całym kraju.

„Nie wiem, co się stało z bilionem dolarów. Ale miał rację co do inwestowania w infrastrukturę” – powiedział Cuomo.
Cuomo podkreślił również znaczenie połączenia LaGuardii z systemem metra poprzez AirTrain.

Powiedział, że nie ma portu lotniczego działającego w obszarze metropolitalnym, który nie ma bezpośredniego połączenia na lotnisko.
Przeprojektowana LaGuardia zapewni też więcej miejsca dla taksówek.

Urzędnicy stanowi twierdzą, że prywatne fundusze pokryją około 75 procent całkowitej wartości planu budowy nowego portu lotniczego oszacowanej na 8 miliardów dolarów, która ma się zakończyć w 2021 roku.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e