Loty z Singapuru do Nowego Jorku bez międzylądowania. Pokonanie trasy zajmie 19 godzin

Linie lotnicze Singapore Airlines przygotowują się do wprowadzenia bezpośrednich lotów z Singapuru do Nowego Jorku. Pokonanie tej trasy zajmie 19 godzin. Oczekuje się, że oficjalna informacja w tej sprawie zostanie podana do publicznej wiadomości w ciągu najbliższych kilku tygodni.

Linie Singapore Airlines obsługiwałyby trasę Singapur – Nowy Jork, korzystając z Airbusa A-350-900ULR, nowego odrzutowca ultra-dalekiego zasięgu.

Lot na odległość 9 500 mil zajmie około 19 godzin, w zależności od prędkości wiatru. Typowe opóźnienia w ruchu lotniczym w Nowym Jorku mogą sprawić, że czas lotu będzie wynosił prawie 20 godzin.

Singapore Airlines planują loty w klasie ekonomicznej i premium. Samolot będzie wyposażony w oświetlenie, by radzić sobie z tzw. „jet lag”, czyli zespołem nagłej zmiany strefy czasowej oraz system do cyrkulacji powietrza, który wymienia powietrze co dwie minuty.

Odrzutowiec obsługiwał wcześniej przelot z Singapuru do Newarku, ale w 2013 r. odwołano loty z powodu kosztów operacyjnych, co czyniło go nieopłacalnym.

Nie jest jeszcze jasne, czy samoloty z Singapuru będą przylatywać do Newarku, czy do JFK w Nowym Jorku.

Singapore Airlines właśnie ukończyły swój pierwszy test Airbusa A350-900ULR (Ultra Long-Range), który może lecieć do 11,160 mil (około 20 godzin) bez tankowania.

Singapur zamówił siedem samolotów A350-900ULR, by rozszerzyć swoją usługę na długie loty na całym świecie. Począwszy od 2019 r., linie lotnicze planują również latać bez międzylądowania do Los Angeles, co zajmie 15-godzin.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e