Lokalny dostarczyciel energii elektrycznej – Con Edison przygotowany do lata

Con Edison inwestuje łącznie 1,3 mld dolarów, by sprostać zapotrzebowaniu na energię w okresie letnim w Nowym Jorku i powiecie Westchester.

W ramach zabiegów modernizacyjnych, dostarczyciel energii zapowiedział, że wymienia część swoich urządzeń, w tym transformatorów sieciowych i napowierzchniowych, głównych podajników elektrycznych czy zastąpienie 11 mil starych podziemnych i nadziemnych kabli zasilających oraz instalację nowych linii elektrycznych.

ConEd zapewnia, że infrastruktura jaką dysponuje wystarczy do zaspokojenia przewidywanego zapotrzebowania elektrycznego tego lata. Prognozuje się, że popyt w okresie letniego szczytu na obszarze obsługiwanym przez tę jedną z największych spółek energetycznych w Stanach Zjednoczonych może wynieść 13.675 megawatów (MW). Rekord – 13,322 MW padł 19 lipca 2013 roku, o godzinie 17:00.
„Lato to pora roku, kiedy miliony klimatyzatorów są włączone, dodając do tego inne potrzebne urządzenia elektryczne zarówno domowe, jak i biurowe, jak laptopy, iPady, szybkie serwery sieciowe, stacje dokujące i ładowarki do telefonów komórkowych.” – powiedział Craig Ivey, prezes Con Edison. „Chcemy, aby nasi klienci cieszyli się latem, używając energii mądrze, a nasze inwestycje w system elektryczny zapewniły niezawodność usług, czego nasi klienci oczekują i na co zasługują w trakcie gorących dni.” – dodał Ivey.

Jednocześnie Con Edison przypomina klientom, o tym że, aby zaoszczędzić energię i pieniądze należy ustawić termostaty klimatyzatorów na 78 stopni.
Typowy klient Con Edison mieszkający w Nowego Jorku przy użyciu 350 kilowatogodzin miesięcznie może się spodziewać w okresie letnim rachunku za energię elektryczną wyższego o 112,41 dolarów, czyli średnio o 6 proc. więcej niż w tym samym czasie w roku ubiegłym (106,08 dolarów w 2013 r.). Rachunek przeciętnego mieszkańca Westchester przy użyciu 500 kilowatogodzin miesięcznie wzrośnie o 7,5 proc, z 129,94 dolarów w 2013 r. do 139,66 dolarów w tym roku. Klient biznesowy przy użyciu 10.800 kilowatogodzin miesięcznie zapłaci średnio o 4,6 proc więcej 2,581.19 dolarów.
Con Edison szacuje, że w okresie letnim nowojorczycy używają ponad 6,5 mln okiennych klimatyzatorów, które w tym czasie przyczyniają się do 20 proc. wzrostu zapotrzebowania na energię elektryczną.

By uchronić się przed skutkami ekstremalnych zjawisk atmosferycznych, jak np. huragany, Con Edison przeznaczył w tym roku dodatkowe 230 milionów na poprawę infrastruktury. Przeprojektowane zostały podziemne sieci elektryczne na Dolnym Manhattanie i na Brooklynie. Ulepszenia obejmują także bariery ochronne wokół kluczowego sprzętu.
Consolidated Edison, Inc, potocznie Con Edison lub Con Ed jest jednym z największych samodzielnych inwestorów firm energetycznych w Stanach Zjednoczonych, z około 12 mld dolarów rocznych przychodów i 40 mld dolarów w aktywach. Firma oferuje szeroką gamę produktów związanych z energią i świadczy usługi klientom za pośrednictwem swoich oddziałów. Dostarcza energię elektryczną, gaz i parę ponad 3 mln klientów w Nowym Jorku i powiecie Westchester.
EJ
Zdjęcie: Ewa Jaczynski

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e