Linia L pomiędzy Manhattanem i Brooklynem będzie wyłączona z ruchu na 18 miesięcy

Aby naprawić szkody wyrządzone przez huragan Sandy, MTA podejmuje decyzję o wyłączeniu z ruchu na 18 miesięcy linii L pomiędzy Manhattanem i Brooklynem.

Władze MTA wybrały opcję, za którą opowiedziała się większość nowojorczyków korzystający z linii L – półtorarocznym remontem, mimo że wiąże się ona z całkowitym wyłączeniem z ruchu obu tuneli. Alternatywny plan dotyczył prowadzenia prac remontowych tylko w jednym z nich, przy jednoczesnym wykorzystaniu drugiego do ruchu w dwóch kierunkach. Biorąc pod uwagę tę propozycję, czas trwania renowacji potrwałby 3 lata.

Ustalenia miejskiego przewoźnika spowodują problemy z dojazdem dziesiątek tysięcy codziennych pasażerów, którzy jeżdżą popularną linią metra.

Remont ma się rozpocząć w styczniu 2019 roku. Nowojorczyków czekają jedne z największych zakłóceń w funkcjonowaniu metra w całej jego historii.

Zgodnie z wybranym planem, linia L nie będzie jeździć między Bedford Avenue w Brooklynie i Ósmą Aleją w Manhattanie. MTA planuje dodanie dodatkowych wagonów do pociągów linii G podczas i zwiększenie częstotliwości kursowania linii J i M.

Podczas gdy usługa zostanie zawieszona na części trasy linii L, od Ósmej Alei na Manhattanie do Bedford Avenue w Brooklynie, ruch pomiędzy Bedford Avenue i Rockaway Parkway będzie się odbywał bez zmian.

Remont ma się rozpocząć w styczniu 2019 roku, będzie jednym z największych zakłóceń w historii metra.

100 – letni Canarsie Tunel, którym subway L jeździ między Brooklynem i Manhattanem został zalany podczas huraganu Sandy, co spowodowało rozległe uszkodzenia torów, sygnalizacji, zwrotnic, oświetlenia na obszarze ok. 7 mil.

Podczas remontu tunelu, zaplanowano też renowację stacji. Na Bedford Avenue w Brooklynie i stacji First Avenue na Manhattanie powstaną nowe schody i zostaną zamontowane windy.

Prezes i dyrektor wykonawczy MTA Thomas F. Prendergast powiedział w oświadczeniu, że tunel jest w stanie krytycznym, dlatego nie wyklucza opóźnień prac.

Codziennie z linii L nowojorskiego metra korzysta ok. 300 tysięcy osób.
EJ

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e