Linia A w kierunku Rockaways wznawia kursowanie

MTA wznawia kursowanie linii metra A w kierunku Rockaways. Niebieska linia ruszy 30 maja. Przez blisko 7 miesięcy, ekipy remontowe pracowały w pocie by przywrócić połączenie z terenem najbardziej zniszczonym przez ubiegłoroczny huragan Sandy. Odbudowano odcinek trasy rozciągający się na długości 3,5 mili, w tym podmyte przez powódź 1500 stóp torów, wymieniono sygnalizatory świetlne, przewody elektryczne, komunikacyjne, przywrócono do stanu używalności dwie całkowicie zalane stacje. By zapobiec w przyszłości podmyciom torów przez wodę, wzmocniono nowe nasypy kolejowe wzdłuż Jamaica Bay. Na długości 2 mil morskich zamontowano wysoką na 30 stóp ścianę ze stalowej falistej blachy.

Odcinek linii A pomiędzy Howard Beach a stacjami w dzielnicy Broad Channel to obszar z całej sieci nowojorskiego metra, najbardziej narażony na zalanie.

“Praca, którą włożono, by przywrócić serwis w kierunku Rockaways jest imponująca, gdy zbilansujemy ilość pracy, jaką trzeba było wykonać w stosunkowo krótkim czasie. Ale MTA, po huraganie Sandy jest jeszcze daleka od zakończenia prac. Przed nami jeszcze dużo pracy”- powiedział prezez MTA, Thomas F. Prendergast. „Linia do Rockaway służy od 1956 roku, a zakończone prace, by mogła ponownie ruszyć, były prawie tak trudnym przedsięwzięciem jak jej budowa od podstaw. Cieszymy się mogąc po raz kolejny zapewnić naszym klientom bezpieczną i niezawodną podróż pociągiem”, dodał Prendergast.

Przygotowała: Ewa Jaczynski
Zdjęcie: Ewa Jaczynski

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e