Linda Rosenthal: produkty higieniczne dla kobiet podczas mentruacji powinny być dostępne bezpłatnie w publicznych toaletach

Członkini Zgromadzenia Stanowego Linda Rosenthal naciska na przegłosowanie ustawy agwarantującej dostęp do bezpłatnych środków higieny osobistej w szkołach publicznych, schroniskach dla bezdomnych i więzieniach.

“Nikt nie chodzi z własną rolką papieru toaletowego w nagłych wypadkach lub nie spodziewa się, że wrzuci 25 centów do maszyny w publicznej toalecie w zamian za kawałek papieru toaletowego”
– powiedziała Linda Rosenthal reprezentująca w Zgromadzeniu Stanowym Manhattan.

Zaapelowała, by produkty stosowane przez kobiety podczas menstruacji dostępne były bezpłatnie, tak samo, jak papier toaletowy.“Potrzeba tamponów i podpasek nie różni się od papieru toaletowego. Różni się jednak sposób, w jaki o nich myślimy i jak je traktujemy” – mówiła.

8 marca, w Międzynarodowym Dniu Kobiet, Rosenthal ogłosiła ustawę, którą nazywa “Total Access to Menstrual Products” (TAMP).

Zakłada ona udostępnienie tamponów i podpasek higienicznych we wszystkich publicznych toaletach w całym stanie, w tym w restauracjach typu fast food, budynkach biurowych, schroniska dla bezdomnych, szkołach i obiektach rządowych.

W 2016 roku, Rosenthal skutecznie przeforsowała ustawę, która uchyliła podatek od sprzedaży tamponów i innych kobiecych produktów higienicznych.

Rosenthal była również inicjatorem projektów ustaw dotyczące produktów higieny kobiet, by były one dostępne bezpłatnie dla uczniów w szkołach oraz w schroniskach i więzieniach.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e