Liczba poważnych przestępstw w Nowym Jorku spadała w kwietniu do najniższego poziomu w historii miasta

Liczba poważnych przestępstw w Nowym Jorku spadała w kwietniu do najniższego poziomu w historii miasta, mimo że w niektórych częściach Brooklynu i Bronksu odnotowano ostatnio wzrost przemocy i zabójstw.

Podczas comiesięcznego briefingu, burmistrz Bill de Blasio i komisarz NYPD James O’Neill zaznaczyli, że ogólna liczba poważnych przestępstw w mieście spadła w kwietniu o prawie 4 procent, a strzelanin zmniejszyła się o 38 procent w porównaniu z 2017 r.

W porównaniu z rokiem ubiegłym ilość przestępstw, takich jak: zabójstwa, włamania, gwałt i rabunek, spadła o 3,8 procent, a liczba zabójstw jest mniejsza o 3,3 procent, wynika z danych statystycznych policji.
“Miesiąc po miesiącu widzieliśmy niezwykły postęp” – powiedział burmistrz de Blasio.

Ale O’Neill zauważył jednak, że w ostatnim tygodniu policjanci odnotowali więcej przemocy w sekcji Brownsville na Brooklynie, a także na terenie Bronksu.

Dane policyjne do 6 maja pokazują 50-procentowy wzrost liczby zabójstw w Bronksie w tym roku w porównaniu z 2017 roku( z 20 do 30 zgonów).

W porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku w północnym Brooklynie liczba zabójstw wzrosła o 17, 6 procent. W tygodniu kończącym się 6 maja liczba strzelanin w tej części Brooklynu wzrosła o 200 procent w porównaniu z rokiem ubiegłym, wynika z danych policyjnych.

O’Neill powiedział, że on i jego dowódcy będą działać “tak szybko, jak to możliwe”, aby powstrzymać przemoc w Bronksie i części Brooklynu. Urzędnicy stwierdzili, że przemocy dopuszczali się głównie członkowie gangów.

O’Neill przypisał całkowity spadek przestępczości w mieście programowi ochrony sąsiedztw, który rozpoczął się jesienią 2016 r. i jest obecnie realizowany w 56 z 77 okręgów miejskich.

Nowa szefowa strategii kontroli przestępczości NYPD, Laurie Pollock, twierdzi, że liczba gwałtów w całym mieście nadal rośnie. W kwietniu odnotowano 44,5 – proc. skok liczby tych przestępstw w porównaniu z tym samym miesiącem w roku ubiegłym. Według danych policyjnych liczba gwałtów wzrosła o prawie 32 procent.

Urzędnicy zaznaczyli, że wzrost obejmuje raporty dotyczące gwałtów, które miały miejsce w poprzednich latach, ale są zgłaszane teraz.
W tym roku system metra odnotował 17-procentowy wzrost liczby napadów, głównie w obszarach tranzytowych na Manhattanie.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e