Lecznicza marihuana legalna w NY

Nowy Jork jest 23 stanem, w którym będzie można używać marihuany do celów leczniczych. Empire State będzie miał jedne z bardziej restrykcyjnych przepisów w USA regulujących wykorzystanie narkotyku.

Gubernator Andrew Cuomo długo opierał się legalizacji marihuany w stanie Nowy Jork, ale naciski ze strony wielu organizacji i instytucji, służby zdrowia oraz setek pacjentów, doprowadziły do kompromisu.

Program wdrożenia marihuany jako środka leczniczego będzie najbardziej restrykcyjny w całym kraju. Narkotyk zarezerwowany będzie dla jednostek chorobowych określonych w rejestrze i podawany w sposób bezpieczny dla zdrowia i bezpieczeństwa publicznego. Zgodnie z ustawą, pacjentom, którzy cierpią na jedną z 10 chorób, w tym AIDS, raka, padaczkę, chorobę Parkinsona, stwardnienie rozsiane będzie można podawać marihuanę jako środek leczniczy.

W Nowym Jorku będzie pięciu licencjonowanych producentów. Każdy znich może uruchomić maksymalnie cztery przychodnie – co oznacza, że w całym stanie będzie ich 20.

Medyczna marihuana będzie aplikowana przez lekarza tylko w postaci aerozolu na błonę śluzową jamy ustnej lub jako lek na bazie olejków.
Cuomo sygnował ustawę w minioną sobotę, wczoraj (poniedziałek, 7 lipca) odbyła się ceremonia podpisania dokumentu.
Elżbieta Gruszfeld Zdjęcie: http://www.governor.ny.gov

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e