Koncert polskiego artysty jazzowego Michała Wróblewskiego w nowojorskim klubie Drom

W poniedziałek, 9 lutego w jednym z nowojorskich klubów wystąpi polski pianista i kompozytor młodego pokolenia – Michał Wróblewski. To nie lada gratka dla miłośników jazzu. W 2013 roku muzycy z tria Wróblewskiego odbyli trasę koncertową z Terence’m Blanchardem, światowej sławy trębaczem i kompozytorem muzyki filmowej, uczniem Ellisa Marsalisa, autorem muzyki do „Tramwaju zwanego pożądaniem” i filmów Spike’a Lee. W lutym w Nowym Jorku Michał Wróblewski i Terence Blanchard nagrają wspólny projekt, nad którym polski artysta pracował w ostatnim czasie.

Michał Wróblewski jest absolwentem wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach na dwóch kierunkach: Kompozycja i Aranżacja oraz Fortepian.

Otrzymał prestiżową nagrodę GRAND PRIX JAZZ MELOMANI 2014 – “Polskiego Oskara Jazzowego” w kat. Nadzieja Roku 2013. Ponadto jest zdobywcą GRAND PRIX Jazz Juniors 2010, dwukrotnym laureatem i zdobywcą nagrody na Transatlantyk Film And Music Festival – Instant Composition Contest (2013 i 2014) oraz finalistą Nottingham International Jazz Piano Competition 2012.

Występował na wielu festiwalach jazzowych, jak np.: Festiwal Pianistów Jazzowych w Kaliszu, Festiwal Jazz Juniors, Jazz nad Odrą, Jazz Jantar, Jazz Fest Berlin, Jazz na Guido, JAZ Festiwal Zabrze, Transatlantyk International Film And Music Festival, Nottingham International Jazz Piano Competition, Prague International Jazz Festival, Palm Jazz Festival, Pomorska Jesieo Jazzowa , Ars Cameralis Festival i wielu innych. Wystąpił również w Studiu im. Agnieszki Osieckiej w Polskim Radiu Trójka, w którym planuje kolejny koncert w 2015r.

Współpracował i współpracuje m. in. z: Terence’m Blanchardem, Polską Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia w Katowicach (NOSPR), Orkiestrą Polskiego Radia Amadeus pod dyr. Agnieszki Duczmal, Daną Hawkinsem, Zbigniewem Namysłowskim, Michałem Miśkiewiczem, Maciejem Obarą i innymi.
Jego autorskie albumy “I remember” i “Jazz i Orkiestra” – około godzinna suita na kwartet jazzowy i orkiestrę symfoniczną odniosły sukces na rynku polskim i japońskim. Album “Jazz i Orkiestra” zdobył miano “Jazzowej płyty roku” w Polskim Radiu Trójka. Był również dystrybuowany wśród prenumeratorów Jazz Forum w październiku 2013 r.

Najnowszy album Michała “City Album”, który miał swoją premierę 25 sierpnia 2014 w Japonii (Gats Production Ltd.) oraz 13 września w Polsce (Fonografika) to płyta pod patronatem Polskiego Radia Trójka oraz Instytutu Adama Mickiewicza.

W klubie DROM, Michał Wróblewski zaprezentuje nowojorskiej publiczności przede wszystkim utwory ze swojego najnowszego krążka „City Album”.

Koncert Michał Wróblewski Trio
Poniedziałek, 9 lutego, godz. 19:30
DROM
85 Avenue A New York, NY 10009
Tel: (212) 777-1157

Bilety: http://www.dromnyc.com/events/3661/michal-wroblewski-trio#.VMwNlmwtB9C

1
Michał Wroblewski i Terence Blanchard

W trakcie pobytu w Nowym Jorku Michał Wróblewski zrealizuje także swój życiowy JAZZ/RNB projekt muzyczny, w którym weźmie udział wielokrotny zdobywca Grammy Terence Blanchard i młodzi muzycy amerykańscy Andre Washington (wokal), Joshua Crumbly (bass) i Dana Hawkins (drums) przy współpracy z Russellem Elevado, producentem muzycznym i inżynierem dźwięku, laureatem Grammy.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e