Kolejna twarz Kasi Stankiewicz

Już we wrześniu będziemy mieli okazję poznać nowe muzyczne oblicze Kasi Stankiewicz, byłej wokalistki zespołu Varius Manx. Wtedy światło dzienne ujrzy płyta “Lucy And The Loop”. Od kilku dni możemy oglądać teledysk nakręcony do piosenki “Lucy” promujący to wydawnictwo.

“Tell me why I’m here and tell me what I believe is it right for me and tell me if I’d do my best)”, tak zaczyna się opowieść, inspirująca twórców na świecie, a którą przekaże nam Kasia Stankiewicz już za kilka tygodni. Jej nowy album “Lucy And The Loop” to muzyczny spektakl zamknięty w dziesięciu piosenkach.

Wokalistka właśnie wróciła z Lyon we Francji, gdzie kończyła prace przy post produkcji klipu, za realizację którego jest odpowiedzialna francuska agencja Paperboys. Premiera teledysku miała miejsce 21 sierpnia, i jak powiedziała Stankiewicz: “Miejcie oczy szeroko otwarte, bo mam dla was kilka niespodzianek. O pierwszej z nich opowiem już teraz. ‘Lucy And The Loop’ to nie tylko mój nowy album, nad którym pracowałam ostatnie cztery lata, to multidyscyplinarny projekt, w który zaangażowali się artyści z całego świata. Całe to inspirujące szaleństwo powiększa się z miesiąca na miesiąc, wywołując na mojej twarzy coraz szerszy uśmiech. Do tej pory byłam twórcą i czerpałam inspiracje z zewnątrz. Przy projekcie ‘Lucy And The Loop’ wszystko zaczęło się we mnie. Każdy dźwięk, każde słowo – jakkolwiek dziwacznie to nie zabrzmi – wyszło z moich kości, wątroby, paznokci, każdy utwór na płycie jest każdą literą mojego imienia i nazwiska, i każdym rokiem który spędziłam na tej ziemi. Dziś jestem twórcą spełnionym, moja praca inspiruje innych twórców, dzięki czemu powstają obecnie na świecie kolejne dzieła, a projekt “Lucy And The Loop” rozrasta się o następne kraje, tworząc nieskończoną pętlę tworzenia. Będzie genialnie jeśli nigdy się nie skończy. Przekonajmy się” – zachęca artystka.

Pierwsza para twórców, która zaangażowała się w projekt to fotografowie nagradzani prestiżowymi nagrodami na całym świecie: Kasia Bielska i Dominik Tarabański. Przygotowali oni 10 fotografii do 10 utworów zainspirowanych albumem “Lucy And The Loop”. Pierwsze z nich można zobaczyć już teraz. Powstałe fotografie nawiązują do pierwszych piosenek z nowego albumu Stankiewicz. Wystawa ich prac razem z oprawą muzyczną z albumu “Lucy And The Loop” zacznie się pod koniec roku i będzie miała miejsce nie tylko w całej Polsce, ale także w wielu państwach na świecie.

Teledysk do piosenki “Lucy” powstał na Islandii. Płyta nie ma singla, a każdy utwór jest niezależny, jednak słuchane wszystkie razem tworzą pewną opowieść. Jaką? Już niebawem – jak zapewnia artystka – będziemy mieli okazję się o tym przekonać osobiście.

Zobacz klip do piosenki “Lucy” zwiastujęcej nową płytę Kasi Stankiewicz:

Opracował: Wojciech Maślanka (na podstawie materiałów promocyjnych)
Zdjęcia: Materiały promocyjne

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e